Cezar Ouatu, tătic? Artistul: A venit momentul ca familia să devină mai numeroasă

Cezar Ouatu, care își aniversează miercuri ziua de naștere, recunoaște, cu emoție, că ceea ce-și dorește cel mai mult e ca în familia sa să apară un copil, iar acesta ar fi cel mai frumos cadou.
Alina Costache
18 feb. 2015, 11:22
Cezar Ouatu, tătic? Artistul: A venit momentul ca familia să devină mai numeroasă

„Dacă este să mă întrebi ce mi-aș dori la 35 de ani, cred că a venit momentul să fac o schimbare în familia mea și să devină mai numeroasă cu un membru. Asta îmi doresc cu siguranță. Asta ar fi cel mai frumos cadou, care este proiectat pentru anul acesta. Vom vedea acum ce-o ieși. Este o dorință a mea”, a declarat, pentru AGERPRES, Cezar Ouatu.

Artistul a afirmat că va sărbători împlinirea celor 35 de ani prin muncă, iar seara va ieși în oraș. În aceste momente, Cezar Ouatu nu a uitat-o nici pe mama sa, la care se gândește întotdeauna cu dragoste.

„Sărbătoresc prin muncă, în primul rând. Sunt implicat în proiectele mele de televiziune și seara o să o fac cu prietenii. Dar, în primul rând, vreau să mă duc să-mi felicit mama, pentru că ea este cel mai frumos cadou pe care îl mai am încă, pentru că tatăl nu mai este, și sunt foarte legat de ea. Vreau să o văd pe mama, să o cinstesc, să-i fac o bucurie”, a mai spus Cezar Ouatu.

El a adăugat că nu-și dorește să primească vreun cadou anume de ziua sa și spune că se simte „extraordinar de împlinit” pentru că este iubit de oameni.

„Eu nu mi-am mai sărbătorit de vreo zece ani ziua. Acum mă simt extraordinar de împlinit pentru că m-am trezit într-o avalanșă de mesaje și iubirea aceasta mă copleșește uneori, pentru că nu sunt obișnuit, și popularitatea asta mi-a adus în primul rând multă dragoste din partea oamenilor, din partea oamenilor de specialitate, fanilor, etc. Cred că iubirea aceasta este cel mai mare cadou. În rest, chestii materiale, nu știu, am, nu mă plâng lui Dumnezeu”, a mai spus artistul.

În plan muzical, Ouatu a declarat că pe lângă proiectul de televiziune în care este implicat pregătește și un nou single, unul foarte diferit față de ceea ce a făcut până acum.

TE CUNOSC DE UNDEVA: Transformarea care a uimit juriul-Cezar Ouatu

„Acum lucrez la următorul single, după ‘Painful Love’. (…) Cu siguranță va fi un Cezar Ouatu reinventat. Dacă primul single era o baladă, acesta va fi un single foarte ritmat, poate, de ce nu, un featuring șocant — Cezar Ouatu alături de un rapper”, a dezvăluit artistul.

Cezar Ouatu s-a născut într-o familie de muzicieni, fiind fiul flautistului Florin Ouatu, de la Filarmonica din Ploiești și fost profesor la Universitatea Mozarteum din Salzburg, Austria. La 6 ani a învățat să cânte la pian, urmând un profil artistic. A absolvit Liceul Muzical „Carmen Sylva” din Ploiești.

În 2004 a absolvit cu notă maximă secția de canto clasic a Conservatorului „Giuseppe Verdi” din Milano, unde fusese admis în 2001. A debutat ca interpret profesionist pe scena Teatrului „La Fenice” din Veneția.

În 2013 a fost reprezentantul României la Concursul Muzical Eurovision organizat la Malmo, Suedia, unde s-a clasat pe locul 13.

DailyBusiness
Fum alb la Vatican! Cardinalul protodiacon va ieși la balconul central pentru a anunța „Habemus Papam!”
Spynews
Alertă ANM! Cum ne va afecta furtuna electrică, fenomenul care durează două săptămâni în România! Declarații de ultimă oră
Bzi.ro
Analiză stilistică și simbolică a Primului Cuplu din Stat, făcută de Vladimir Tătaru: George Simion sau Nicușor Dan?
Fanatik.ro
Când trebuie să uzi, de fapt, grădina pe timpul verii: dimineața, la prânz sau seara? Așa reușeau bunicii să aibă recolte frumoase și legume sănătoase
Capital.ro
România a pierdut o mare actriță. A strălucit asemeni soarelui în teatru și în film. Faima ei a trecut granițele
Playtech.ro
De ce să nu conduci cu 140 de km/h pe autostradă? Detaliul la care şoferii nu se gândesc niciodată
DailyBusiness
Pe cine va vota Crin Antonescu în turul 2: Am pierdut singur și aleg liber! Refuz mobilizarea pentru o nouă „salvare a țării”
Adevarul
O româncă din Germania spune că i-a fost anulată cererea de credit din cauza instabilității politice din România
wowbiz.ro
Ionel Ganea, grav accident rutier! Fiul său, transportat în stare critică cu elicopterul SMURD
Spynews
Dan Alexa și soția lui divorțează! De ce s-a despărțit concurentul Asia Express de partenera lui, Andrada
Spynews
EXCLUSIV. Imagini dureroase de la înmormântarea lui Mircea Cîmpeanu! Familia și vedetele își iau rămas bun | VIDEO
Evz.ro
Cele mai bântuite locuri din lume. Mulți le-au vizitat, dar nu s-au mai întors
Ego.ro
Motivul pentru care s-au certat Smiley și Pavel Bartoș la Românii au Talent! ”A fost singurul!” EXCLUSIV
Prosport.ro
Donjuanul milionar de 53 de ani se însoară cu iubita cu 21 de ani mai tânără
kanald.ro
Au venit pentru o nuntă, dar au ars pe marginea drumului. Destinul sfâșietor al unei familii întoarse din Italia
Cancan.ro
ZODIA care își va găsi sufletul-pereche în luna mai 2025. Mihai Voropchievici: 'Fii deschis iubirii!'
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
Obligatoriu pentru românii cu pomi în curte. Trebuie să anunți primăria cu 48 de ore înainte
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Prezentatoarea TV a apărut în costum de baie, iar soțul ei a fost numit pe loc „cel mai norocos bărbat din lume”
stirilekanald.ro
VIDEO Cine e, de fapt, Papa Leon al XIV-lea. Papa Francisc a făcut dezvăluiri despre el: "Este foarte calm, dar..."
Salariul minim crește din 1 mai 2025 și ajunge la 4.500 lei
MediaFlux
Pensionarii pierd 1.350 lei de la stat. Banii care nu se mai dau în 2025
Shtiu.ro
CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Cât costă cazarea la hotelul de lux al Simonei Halep, din Mamaia