CFR CLUJ – ASTRA 1-0. Victorie în stilul Dan Petrescu

CFR Cluj a câștigat, sâmbătă, meciul cu Astra Giurgiu de pe teren propriu, scor 1-0. Fără să facă un meci strălucit și cu doar 3.000 de fani în tribune, echipa lui Dan Petrescu s-a impus la limită, scor 1-0 (Bordeianu 60).

30 mart. 2019, 12:29

Dan Petrescu a preluat ștafeta de la Alin Minteauan și a bifat a cincea victorie consecutivă a campioanei. Golul de trei puncte l-a semnat Mihai Bordeianu, la prima reușită în tricoul lui CFR Cluj.

Campioana n-a reușit să-și treacă în cont nici măcar o ocazie până la pauz, însă şi giurgiuvenii au făcut tot figurație în atac, chiar dacă apărarea a stat suficient de bine ca să blocheze atacurile gazdelor. În partea a doua, Ciprian Deac şi Valentin Gheorghe au trecut pe lângă gol. Trimis de Dan Petrescu în teren în locul lui Alexandru Ioniță, Thierry Moutinho l-a întins și el pe David Lazar, fără replică câteva minute mai târziu, la „trasorul” lui Mihai Bordeianu: 1-0.