CFR CLUJ – VIITORUL 3-1. Campioana revine de la 0-1 şi se distanţează la 5 puncte de FCSB. Vezi CLASAMENTUL

CFR Cluj s-a impus, luni, cu 3-1 în faţa celor de la Viitorul în ultimul meci din etapa a 7-a din play off Liga 1.

29 apr. 2019, 19:35

CFR Cluj a câștigat meciul cu Viitorul, scor 3-1, și a făcut un nou pas imens în lupta pentru titlu. FCSB și CSU Craiova păstrează șanse matematice. Dan Petrescu a avut o primă repriză de coșmar. Rivaldinho a deschis scorul în minutul 14, după o pasă magistrală a lui Houri, iar Viitorul părea extrem de încrezătoare în forțele sale. Paradoxal, Gică Hagi a fost cel care a mutat. Neinspirat. Camora a egalat în minutul 57 cu un șut în cross de la 19 metri. Culio a făcut 2-1 în minutul 67, dintr-o lovitură de pedeapsă contestată de oaspeți. Scorul final a fost stabilti de Vinicius, cu o lovitură impunătoare de cap.

CFR CLUJ VIITORUL 3-1 (0-1)

Camora 57, Culio 67p, Vinicius 74 / Rivaldinho 14

CFR Cluj: Arlauskis – Cr. Manea, Vinicius, Boli, Camora – Bordeianu, Culio, Djokovic (82 A. Mureşan) – Deac (84 Moutinho), Omrani, Costache (64 Al. Păun). Antrenor: Dan Petrescu.

Viitorul: Cojocaru – Mladen, Țîru, V. Ghiță, De Nooijer – Houri, T. Băluță, Vână (70 G. Ganea) – I. Hagi – Drăguș (46 A. Ciobanu), Rivaldinho (64 Achim). Antrenor: Gheorghe Hagi.