CFR CLUJ – VIITORUL 1-0. Clujenii prind PLAY-OFF-UL deşi au avut o penalizare de 6 PUNCTE

CFR CLUJ - VIITORUL 1-0. CFR Cluj a acces, duminică, în play-off-ul din Liga I după ce a trecut, pe teren propriu, de Viitorul, cu 1-0, după golul marcat de Ciprian Deac în minutul 21. CFR Cluj a ajuns la 43 de puncte, în condiţiile în care are şi o penalizare de 6 puncte.

05 mart. 2017, 15:46

CFR CLUJ – VIITORUL 1-0. A marcat DEAC, min. 21.

În prima repriză din  CFR Cluj – Viitorul, Istvan Kovacs a luat o decizie contestată de jucătorii lui Gheorghe Hagi. În minutul 24, la scorul de 1-0 pentru CFR, Florinel Coman a căzut în careul advers în urma unui duel cu Deac. Aflat foarte aproape de fază, centralul a lăsat jocul să continue și i-a făcut semn fotbalistului Viitorului că nu a fost fault.

La pauza meciului, Ion Crăciunescu a declarat pentru Digi Sport că decizia lui Istvan Kovacs a fost eronată și că ar fi trebuit acordată lovitură de la 11 metri pentru Viitorul.