Chipciu, magistral. A dat două pase de gol în victoria lui Anderlecht la Slavia Praga VIDEO

Anderlecht Bruxelles a câştigat cu scorul de 3-0 prima manşă din play-off-ul Ligii Europa, jucată joi seara în capitala Cehiei, împotriva Slaviei Praga.

18 aug. 2016, 19:24

Scorul pauzei a fost 0-0, dar Chipciu a ieşit la rampă în repriza secundă. Fostul jucător al Stelei a  centrat precis de pe dreapta la marginea careului mic, de unde Idrissa Sylla a trimis în plasă. Era minutul 49, iar Anderlecht deschidea scorul la Praga.

STEAUA DINAMO LIVE VIDEO ONLINE DIGI SPORT DOLCE SPORT

În minutul 60, Chipciu a şutat fulgerător de la 14 metri, mingea s-a dus în transversală, iar la revenirea în teren a fost reluată în plasă de Teodorczyk, care a ridicat scorul la 2-0. Până la final Anderlecht a mai marcat o dată, a câştigat cu 3-0, iar belgienii sunt aproape siguri de calificarea în grupele Ligii Europa.