Chirurg celebru, tun imobiliar de proporţii. Cât a plătit pentru un apartament situat într-o clădire monument istoric

Un celebru chirurg din Iaşi a dat un tun imobiliar de proporţii. Medicul a ajuns să locuiască într-o clădire monument istoric din secolul 20, după ce a plătit preţul unei garsoniere ANL.
Filip Stan
11 aug. 2018, 05:37
Chirurg celebru, tun imobiliar de proporţii. Cât a plătit pentru un apartament situat într-o clădire monument istoric

Managerul Institutului de Boli Cardiovasculare din Iaşi a devenit proprietar, alaturi de sotia sa, după ce a dat în judecată Primăria Iaşi, invocând dreptul de preemţiune asupra unui apartament de 300 de metri pătraţi din clădirea monument istoric.

Clădirea din care face parte apartamentul mai are un apartament, de aproximativ 80 de mp, ce aparţine altei persoane. Întreg imobilul ar valora, conform agenţilor imobiliari, până la 540.000 de euro. Totuşi, alături de soţie, în rate, doctorul plăteşte 28.000 de euro pentru locuinţa sa, situată la câţiva metri de Parcul Copou, cea mai bună zonă a Iaşului.

DailyBusiness
Românii aflaţi în telecabina blocată în Italia au fost evacuați și sunt într-o stare bună
Spynews
Escapada la munte l-a scos din sărite pe Liviu Vârciu! A ajuns în Poiana Brașov în 7 ore, iar acolo a primit o altă lovitură: ”Ne merităm soarta”
Fanatik.ro
Ion Țiriac, aprecieri uriașe din partea lui Codin Maticiuc: ”A fost dispus să îi folosim imaginea în campaniile noastre”
Reguli iarna la casă sau la bloc dacă ai centrală termică. Care sunt reglajele corecte în funcție de tipurile diferite de centrale
Playtech.ro
Ce înseamnă dacă timpul de pe Google Maps este cu negru: explicaţia şi pentru galben, roşu şi verde
Adevarul
Avionul prezidențial, între cost și vulnerabilitate. Ce arată episodul Paris
wowbiz.ro
Doliu uriaș! Autorul Michael Schumacher a murit la 75 de ani: „Tatăl meu era…”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Un bărbat din București i-a luat viața propriului frate pentru 200 de lei. Individul s-a predat autorităților
iamsport.ro
Apropiatul din altă țară al lui Valentin Ceaușescu a amenințat că va opri comerțul cu România dacă nu îl transfera pe fostul mare fotbalist român
MediaFlux
Alocații ianuarie 2026. Când primesc banii părinții, în prima lună a anului
stirilekanald.ro
Anunț foarte important pentru români!
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend