Cinci parfumuri excitante pentru bărbaţi

Doamnelor, daca vreti sa fiti sigure ca partenerul nu va alege sa priveasca un meci de fotbal sau sa iasa la o bere cu baietii in loc sa va ofere o seara „activa", ca-n vremurile bune, nu trebuie decat sa alegeti un parfum cu miresme excitante. Si uitati de mosc. Barbatii sunt mai degraba atrasi de mirosul de bomboane, prajituri si flori. Cel putin asa sustin cercetatorii de la Asociatia de Cercetare si Tratament asupra Gustului si Mirosului din Statele Unite, care au alcatuit un top 5 al celor mai incitate parfumuri pentru barbati.
Laurenţiu Matache
14 mai 2015, 19:33
Cinci parfumuri excitante pentru bărbaţi

1. Vanilia

Prin anii 1700, vanilia era folosita pe post de afrodisiac pentru a creste potenta masculina. N-ar fi de mirare atunci ca multi barbati considera mirosul vanilat euforic si senzual, care ii induce intr-o dispozitie romantica.

2. Lemn-dulce

Nu mai putin de 30 la suta dintre barbatii chestionati in cadrul studiului mentionat s-au declarat excitati de mirosul de lemn dulce. Cautati un gel de dus care sa contina extracte din aceasta planta si nu veti regreta.

Citeşte continuarea pe sfatulparinrilor.ro

DailyBusiness
Bolojan răspunde criticilor PSD: „Mi-am respectat mandatul și programul de guvernare”
Spynews
Prima iubire a lui Tzancă Uraganu, Lambada, se tunează! Vrea să îi ia fața Alinei Marymar
Fanatik.ro
Mitică Dragomir a explodat după informaţiile că ferma lui Gigi Nețoiu ar fi fost închisă: „Ce avize? Sunteţi nebuni? Îl vor opri să mulgă vacile?”
Capital.ro
Pensionarii care nu vor primi niciun ban în plus. ÎCCJ, decizie pe grupa de muncă: Nu beneficiază de recalculare
Playtech.ro
Cutremur puternic în România! Bucureştiul s-a zguduit serios în această seară
Adevarul
Consilier al guvernatorul BNR: România a pierdut 8 miliarde de euro în două zile înaintea turului doi al prezidenţialelor
wowbiz.ro
Pensia neîncasată înainte de deces în România. Ce se întâmplă cu banii și cine poate intra în posesia lor
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Alertă la granița României! O dronă rusească a pătruns în spațiul aerian românesc, la nord de Sulina
iamsport.ro
”Trăiesc ca noi în epoca lui Ceaușescu!”. Țara importantă din Europa unde ”se moare de foame”. Banciu: ”Salariile sunt mai mari în București, e o catastrofă”
MediaFlux
Cutremur în zona Vrancea. S-a simțit puternic în multe localități: ”S-a simțit ca două zguduituri”
stirilekanald.ro
(P) Importanța farmacistului în alegerile informate pentru sănătatea inimii
Cercei pentru ținute de seară: Cum să creezi un look sofisticat