Cinci persoane au fost rănite, în urma unui accident grav pe Autostrada Soarelui

Cinci persoane au fost rănite, joi dimineaţă, în urma unui accident produs pe Autostrada Soarelui, în zona localităţii Lehliu (Călăraşi), după ce un autoturism a lovit un camion, traficul în zonă fiind blocat câteva zeci de minute.
Iulian Tudor
02 mai 2013, 07:53
Cinci persoane au fost rănite, în urma unui accident grav pe Autostrada Soarelui

Accidentul a avut loc pe sensul Constanţa – Bucureşti, la kilometrul 63, în zona localităţii Lehliu, potrivit reprezentanţilor Infotrafic, scrie Mediafax.

Astfel, un autoturism Volkswagen Golf a intrat într-un camion înmatriculat în Bulgaria, iar în urma impactului cinci persoane au fost rănite.

Cei cinci răniţi, toţi din autoturism, au fost transportaţi la spital. Şoferul şi trei pasageri din maşină au fost duşi la spitalul din Lehliu, iar pasagerul din dreapta a fost preluat de un elicopter SMURD şi transportat la Spitalul Floreasca din Bucureşti.

Poliţiştii spun că accidentul a avut loc din cauza nepăstrării distanţei corespunzătoare faţă de autovehiculul din faţă şi a oboselii.

Traficul rutier în zonă a fost blocat aproximativ 40 de minute pentru măsurători, fiind deviat pe DN3 Bucureşti-Călăraşi-Constanţa, prin Lehliu.

Scene incredibile pe Autostrada Soarelui: Mai multe persoane au dansat hora VIDEO

DailyBusiness
Românii aflaţi în telecabina blocată în Italia au fost evacuați și sunt într-o stare bună
Spynews
Există sau nu cea mai bună grupă de sânge? Cine este predispus la înțepături de insecte, norovirus sau cancer
Fanatik.ro
Lovitură în instanță pentru Mirabela Grădinaru. ONG-ul partenerei de viață a lui Nicușor Dan, obligat să plătească datoriile achitate de alții
Capital.ro
Impozit fix anual pentru mașini. Se introduce de la 1 ianuarie 2026. Cine sunt cei care plătesc obligatoriu
Playtech.ro
Schimbare de lege la bloc pentru români: restanțele la întreținere, mai ușor de recuperat după simplificarea procedurii
Adevarul
Adevăratul An Nou românesc: sacrificii, pluguri, zei. Revelionul băgat de comuniști în casele românilor
wowbiz.ro
Boala cu care a fost diagnosticat Ion Drăgan. Artistul ar fi trecut prin mai multe operații dificile
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Doi iubiți și-au pierdut viața la 17 ore distanță unul de celalalt. Ambii erau pe motocicletă atunci când și-au dat ultima suflare
iamsport.ro
'Ion Țiriac, un nume mai puțin cunoscut'. Ce au descoperit nord-irlandezii despre miliardarul român
MediaFlux
Noi creșteri de prețuri în 2026! Se majorează, de la 1 ianuarie, accizele la bere, vin, alcool şi combustibili
stirilekanald.ro
Filmul complet al sinuciderii de la stația Crângași! Detalii crunte despre ce s-a întâmplat cu femeia de 36 de ani
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend