Cine este tânăra ucisă în dubla crimă din judeţul Braşov. Avea 25 de ani, era învăţătoare şi urma să se căsătorească

Misterul se adânceşte în cazul celor două femei găsite moarte în localitatea braşoveană Hoghiz. Ambele victime prezentau semne de moarte violentă. Oamenii legii nu exclud ipoteza că mama şi-ar fi ucis propria fiică, iar ca să scape de consecinţe, s-ar fi incendiat.
Irina Dumitrescu
17 dec. 2023, 22:29
Cine este tânăra ucisă în dubla crimă din judeţul Braşov. Avea 25 de ani, era învăţătoare şi urma să se căsătorească

Apropiații spun că femeia de 50 de ani suferea de depresie. Anchetatorii iau în calcul toate ipotezele în acest caz, inclusiv cea a unei crime urmată de o sinucidere. Asta pentru că, potrivit martorilor, între cele două femei ar fi avut loc o ceartă. Mama și-a ucis fiica, apoi a ieșit în curte, în spatele casei unde s-ar fi incendiat.

Descoperirea macabră a fost făcută de un vecin, după ce soţul femeii, care era plecat în cursă cu autocisterna, s-a alarmat că cele două nu mai răspund la telefon și l-a rugat să meargă la el acasă să vadă ce se întâmplă. Bărbatul a avut parte de un șoc.

Citeste si Descoperire macabră într-o localitate din Braşov. Un bărbat şi-a găsit soția carbonizată, iar fiica, strangulată

Cine este tânăra ucisă în dubla crimă din judeţul Braşov

Tânăra a fost găsită moartă în pat cu urme de violență în zona gâtului, iar mama în curte cu arsuri grave pe corp. Fata de 25 de ani terminase facultatea și lucra ca învățătoare suplinitoare la o școală dintr-un sat vecin. Voia să-și ia definitivatul ca să devină titular pe post. În fiecare weekend, tânăra venea la casa părintească.

Avea un iubit, iar cunoscuții spun că cei doi voiau să se căsătorească.

Citeste si Ginerele otrăvit de soacra de 83 de ani cu mercur rupe tăcerea! „Sunt îngrozit! Am trăit cu dracul în casă 30 de ani“

La solicitarea telefonică a unui bărbat care este proprietarul unui imobil din comuna Hoghiz, un vecin care are cheia şi un unchi al proprietarului au intrat în curte şi au descoperit cadavrul unei femei.

Ulterior, poliţiştii care s-au deplasat la faţa locului, respectiv la locuinţa familiei din comuna Hoghiz, au descoperit în curtea casei cadavrul unei femei de 45 de ani iar în locuinţă cadavrul altei femei, fiica primei femei, aceasta având vârsta de 25 de ani. Ambele prezentau indicii de moarte violentă”, a declarat procurorul-şef al Parchetului de pe lângă Tribunalul Braşov, Adrian Radu.

DailyBusiness
Macron: Dialogul cu Putin ar trebui să aibă loc fără „prea mulți interlocutori, să fie un mandat clar”
Spynews
Europa se pregătește pentru era reginelor! Majoritatea tronurilor vor fi ocupate de femei
Fanatik.ro
El este singurul jucător de la FCSB pe care l-a remarcat Gigi Becali. Ce se întâmplă, de fapt, cu Dawa
Capital.ro
Călin Georgescu l-a refuzat pe Donald Trump. Dezvăluirea făcută acum: L-am rugat să vină. I-am spus că are șanse mari
Playtech.ro
De ce este zăpada albă: întrebarea pe care mulţi copii o pun, însă la care părinţii nu pot răspunde
Adevarul
Fiului lui Ramzan Kadîrov i-a fost scoasă splina, e slăbit și riscă să-și piardă vedere. Gărzile sale, în stare gravă
wowbiz.ro
Imagini cumplite de la priveghiul familiei moarte în accidentul din Iași! Diana va fi înmormântată ținându-și fetița în brațe: „Dacă te-ar fi cunoscut părinții tăi…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Incident rutier grav în Bistrița Năsăud! Un bărbat și-a pierdut viața după ce a fost izbit de o mașină. Acesta a traversat neregulamentar strada
iamsport.ro
Radu Naum l-a auzit pe Gigi Becali și s-a enervat: ”Ce aveți în seara asta? Doamne ferește!”
MediaFlux
Cât de aproape suntem de recesiune. Ministrul Finanțelor dezvăluie scenariul cel mai negru
stirilekanald.ro
Diana va fi înmormântată cu onoruri militare. Viitoarea mămică a murit împreună cu fetița din pântec și cu soțul afacerist, Sorin Iacob, în tragedia din Iași
Cercei pentru ținute de seară: Cum să creezi un look sofisticat