Cine îl ajută financiar pe Irinel Columbeanu. Dezvăluirile făcute de șeful căminului de bătrâni în care fostul milionar locuiește acum

Irinel Columbeanu, în vârstă de 67 de ani, își petrece timpul într-un azil din Ghermănești, în apropriere de București.
Mircea Filipescu
02 oct. 2024, 17:07
Cine îl ajută financiar pe Irinel Columbeanu. Dezvăluirile făcute de șeful căminului de bătrâni în care fostul milionar locuiește acum

Irinel Columbeanu, în vârstă de 67 de ani, își petrece timpul într-un azil din Ghermănești, în apropriere de București. Fostul milionar a ajuns să aibă o viață de film, după ce a pierdut tot ce a avut. Irinel are o pensie redusă, care nu i-ar permite să locuiască la azil, dar, cu toate acestea, Ion Cassian, proprietarul căminului de bătrâni de la Ghermănești, a spus că îl va ține acolo în continuare.

Irinel Columbeanu, la sapă de lemn. Cine îl ajută cu bani

Irinel Columbeanu nu mai e cel de altădată și a învățat ce înseamnă să trăiască cu puțin. Fostul om de afaceri se află într-un cămin de bătrâni din Ghermănești, în apropiere de Capitală. Ion Cassian, patronul căminului, a declarat că pensia pe care Columbeanu o primește nu este suficientă pentru a acoperi cheltuielile, dar că îi permite să stea acolo în continuare.

„Irinel Columbeanu va rămâne la noi, indiferent de veniturile lui. Din punctul mereu de vedere nu există această variantă că nu am dori să stea la noi din cauza banilor, este o aberație! Acum, el nu are posibilitatea financiară de a se muta cu chirie. E însă strict alegerea dânsului, ce va decide, pe viitor, dacă dorește să rămână aici sau, la un moment dat, va dori să se mute într-un apartament, la bloc!”, a spus Ion Cassian, potrivit Click.

Citește și: Unde va fi înmormântat Irinel Columbeanu. Dezvăluiri făcute de patronul azilului: „Dacă așa mă roagă oamenii, le respect această ultimă dorință”

Printre persoanele care îl susțin financiar pe fostul milionar se numără fiica lui Irina, care locuiește în SUA alături de mama ei, Monica, dar și câțiva prieteni vechi.

Patronul azilului a fost întrebat dacă Mr. Pink l-a ajutat vreodată cu bani pe Irinel, iar acesta a negat, mărturisind că doar Irina și alte cunoștințe l-au susținut financiar.

„De la Mr. Pink nu a venit nici un leu, bani au venit numai de la fiica lui, Irinuca. Îl mai ajută și prietenii mai vechi, care l-au mai scos la câte o masă sau la o plimbare”.

Citește și: FOTO Cele mai recente imagini cu fosta vilă a lui Irinel Columbeanu. Proprietatea de 10.000 mp de pe malul lacului Snagov, invadată de șobolani

DailyBusiness
Câți bani a câștigat Cristela în 2024. Cu ce afaceri se ocupă soția lui Călin Georgescu
Spynews
Teorie halucinantă. Supraviețuitorul din avionul prăbușit nu era de fapt în avion?
Bzi.ro
Andreea Esca și-a făcut talentul la ziua Loredanei Groza! A luat microfonul în mână și a făcut senzație
Fanatik.ro
Fructul bogat în potasiu și minerale care ajută la scăderea tensiunii. Se găsește în toate magazinele din România la un preț mic, dar puțini români știu ce beneficii are
Capital.ro
Proprietarii de la bloc NU au voie. Se obține obligatoriu acordul vecinilor. Nu poți schimba în propriul apartament
Playtech.ro
Pericol ascuns în bucătărie: acest aparat provoacă cele mai multe incendii vara. Nu-l lăsa în priză
DailyBusiness
Bacalaureat 2025: A început proba la Limba română pentru peste 100.000 de elevi
Adevarul
Primul reproș la adresa lui Nicușor Dan în coaliție. „În loc să-l desemneze pe Bolojan premier, a întărit PSD” SURSE
wowbiz.ro
Când intră prima tranșă de bani din 2025 pe cardul de alimente. Voucherele sociale au o valoare mai mică în acest an!
Spynews
Dinu Maxer contrazice zvonurile că și-a schimbat religia pentru Magdalena Chihaia! Ce decizie au luat înainte de nuntă
Spynews
Alex Bodi, prima reacție după ce s-a zvonit că a fost atacat de Gabi Tamaș, prietenul lui Dan Alexa: ”V-au bătut alții femeile”
Evz.ro
Ungaria schimbă regulile jocului. Ce trebuie să știe românii care trec granița
Ego.ro
Ion Iliescu NU a purtat niciodată verighetă! Secretele căsniciei cu Nina Iliescu FOTO
Prosport.ro
FOTO. Serena Williams, imagini incendiare în costum de baie, după ce a slăbit enorm
kanald.ro
Destin frânt la doar 18 ani. Darius este tânărul care a murit pe loc, în Maramureș, după ce a intrat cu mașina în zidul unei case
Cancan.ro
Informații de ultimă oră despre Traian Băsescu. Ce se întâmplă cu fostul președinte, după operația la inimă
Playsport.ro
Începând cu 20 iunie, UE forțează producătorii: telefonul tău trebuie să reziste la 800 de...
Capital.ro
Se pune limită la apă. Proprietarii de case trebuie să declare cantitatea consumată. Decizia se aplică din 6 august 2025
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
FOTO. Un nou cuplu controversat. Ea e psihologă de 26 de ani, iar el e un milionar de 64 de ani
stirilekanald.ro
Iulia a murit lovită de tren, în timp ce asculta muzică în căști. Fata nici nu împlinise 18 ani
Moment decisiv pentru România: Ilie Bolojan face pasul la guvernare
MediaFlux
Şedinţele de spiritism ale Reginei Elisabeta. Caietele cu însemnări au fost arse de Regele Carol I
Shtiu.ro
CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Casa Regală britanică e în doliu. A murit prietenul prințului William, viitorul rege e devastat