Claudia Pătrășcanu, pe punctul de a-și pierde auzul după un zbor cu avionul: „Am făcut infecție și m-am ales cu timpanul spart. Medicii mi-au interzis să mai călătoresc cu avionul”

O vacanță în Antalya s-a transformat într-un coșmar pentru Claudia Pătrășcanu. Din cauza presiunii din avion, artista s-a ales cu timpanul spart și cu dureri atroce, dar și cu o gaură uriașă în buget după o noapte de spitalizare în Antalya, unde a plecat fără să-și facă asigurare medicală.
Alina Costache
18 iun. 2024, 10:45
Claudia Pătrășcanu, pe punctul de a-și pierde auzul după un zbor cu avionul:

Claudia Pătrășcanu a sperat să aibă o vacanță senzațională alături de copii și de nași, anul trecut, în Antalya, dar destin ul a avut alte planuri cu ea. De când a plecat din România, cântăreața a resimțit un ușor disconfort la nivelul urechilor, dar l-a ignorat și a urcat în avion. Însă, din cauza presiunii, timpanul i-a cedat și doar puțin a lipsit să rămână fără auz.

Claudia Pătrășcanu, pe punctul de a-și pierde auzul după un zbor cu avionul

Din fericire, medicii din Turcia au făcut adevărate minuni ca s-o repună pe picioare în doar câteva ore.

În Antalya, anul trecut, am plecat fără asigurare medicală. Nu știu ce a fost în mintea mea. Copiilor le-am făcut și mie nu. Mi s-a spart timpanul de la presiunea din avion. Nu știu ce s-a întâmplat, de acasă am simțit că mă jena urechea, nu mă simțeam foarte bine. În avion am simțit că nu mai aud. Am fost așa la un pas să rămân fără auz.

Am ajuns în Antalya, a început să îmi sângereze foarte tare urechea. Am făcut o infecție foarte urâtă. Am ajuns în recepție. În fiecare hotel există un cabinet medical de prim-ajutor. M-a văzut un medic de acolo (…) Norocul meu a fost că am fost împreună cu nașii și i-am lăsat pe copii cu ei‘, a mărturisit Claudia Pătrășcanu, la emisiunea Vacanță de Vedetă, la Antena Stars.

Citeste si Gabi Bădălău își apără mama, în scandalul cu Claudia Pătrășcanu. „Ea mă amenința și șantaja”

Câți bani a scos artista din buzunar pentru o noapte de spitalizare în Turcia

Spitalizarea și tratamentul au costat-o, însă, aproape 3.000 de euro, dat fiind că nu avea asigurare medicală, la care s-a adăugat și interdicția de a mai zbura vreodată cu avionul. Interdicție pe care, însă, a încălcat-o la câteva ore după ce a fost externată.

Mi-a spus medicul că nu mai am voie să călătoresc, să mă întorc cu avionul. Am zis „Ce fac, nu pot să mă întorc eu cu mașina și copii fără mine nu au cum să plece’. M-au internat, am stat o noapte numai pe antibiotic. Îmi făceau din trei ore în trei ore antibiotic. Nu m-am simțit bine deloc, am făcut febră mare și am reușit cu ajutorul medicilor de acolo să mă pun pe picioare și să zbor înapoi în România. Un tratament foarte bun. Când am văzut factura… Aproape 2.800 de euro pentru o noapte‘, a adăugat vedeta.

Citeste si Claudia Pătrășcanu, târâtă prin tribunale de fosta soacră. Mama lui Gabi Bădălău nu-i dă pace de cinci ani: „Se încearcă să mi se facă rău pe toate căile”

DailyBusiness
Cum să slăbești dacă ai peste 50 de ani. Ce este și cum funcționează dieta inversă
Spynews
Soțul Cristinei Spătar, declarație de iubire pentru vedetă! Cât de îndrăgostit este Vicențiu Mocanu: „Cât timp ne ținem de mână...”
Bzi.ro
Andreea Esca, apariție de senzație în costum de baie! Prezentatoarea TV se antrenează cu campioana – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Procesul care îl poate ruina pe Klaus Iohannis, blocat de o manevră. Ce a cerut moștenitoarea casei din Sibiu în instanță
Capital.ro
Statul ia banii românilor. S-a dat termen limită pentru cetățeni. NU puteți depăși 21 iulie 2025 sub nicio formă
Playtech.ro
Șoferii care nu-și plătesc amenzile riscă să rămână fără permis. Noi sancțiuni pregătite pentru românii datornici
DailyBusiness
500 de lei de la stat pentru chirie. Ce trebuie să faci ca să primeşti toţi banii
Adevarul
Fost ofițer SRI, despre o tehnică inedită de vânzare a apartamentelor: „Sunt chestii psihologice la care noi, într-adevăr, răspundem”
wowbiz.ro
Mama Andei, tânăra ucisă și incendiată de Emil Gânj, primește amenințări halucinante de pe un cont cu numele criminalului din Mureș. Femeia se teme că va sfârși la fel ca fiica ei: „Îmi e foarte frică”
Spynews
Alex Marcu, mesaj tulburător după moartea Teodorei Marcu: ”Eu sunt tatăl...” | FOTO
Spynews
Cu ce se ocupă Ioana Ignat, după despărțirea de Sebastian Dobrincu. Cum își petrece timpul îndrăgita cântăreață: „Ești mai responsabil”
Evz.ro
Energia poate fi mai ieftină! Ce sunt tarifele dinamice și la ce ajută
Ego.ro
Ce au observat experții, la aparițiile fiului cel mic al lui Kate Middleton și al Prințului William
Prosport.ro
Prințesa Kate Middleton a purtat, la câțiva metri de Simona Halep, o bijuterie primită cadou de la Prințul William acum 11 ani
kanald.ro
Preț carburanți joi, 17 iulie 2025: Prețul la benzină scade! La cât a ajuns azi litrul
Cancan.ro
Oficialul cu reputație de gigolo, prins în flagrant! Amanta unui ministru zboară cu avionul militar la… manichiură!
Playsport.ro
Toate restricțiile medicale ale șoferilor, notate pe permisul de conducere. Noutăţi în Codul Rutier de care trebuie să ai habar
Capital.ro
Se schimbă banii. EURO se transformă. Se aplică în toate statele membre UE
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Cea mai frumoasă fotbalistă a României, în costum de baie la petrecerea burlăcițelor
stirilekanald.ro
Stegarul Dac, pe moarte în închisoare, la Penitenciarul Rahova! Strigătul disperat de ajutor al soției sale: „Arată și miroase a moarte”
Horoscop 14 iulie 2025: Norocul a dat peste Scorpioni! Au primit o veste care le va schimba complet viața
MediaFlux
Lovitură de la UE pentru România. Pierdem accesul la fonduri esențiale
Shtiu.ro
CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Statul român își lasă activele să putrezească: pierderi certe de 140 milioane lei și risc de 9 miliarde. Cine e de vină?