CM 2014: Ghid de supravieţuire al femeii atunci când soţul este înnebunit după fotbal

Campionatul Mondial de Fotbal 2014: Simţi că locul tău din inima soţului a fost luat, dar nu de o altă femeie, ci de ceva ce îl face să plângă? Stă lipit de televizor 24 de ore, şapte zile pe săptămână? Când nu e la TV, verifică telefonul? Nu te speria: soţul tău suferă de "febra Cupei Mondiale" şi nu există tratament. Nu ai decât o variantă: lasă febra să îşi facă de cap. Ai să crezi că durează viaţa întreagă, dar stai liniştită: durează câteva săptămâni.
Filip Stan
22 iun. 2014, 11:05
CM 2014: Ghid de supravieţuire al femeii atunci când soţul este înnebunit după fotbal

Mai jos, via Ziaruldeiasi.ro, găseşti câteva sfaturi să supravieţuieşti Cupei Mondiale când jumătatea ta este obsedată de fotbal,.

  • 1) Nu accepta invitaţii la nuntă, petreceri, reuniuni sau botez în timpul campionatului. Nimic nu îl va face să acorde mai multă importanţă decât unui meci.
  • 2) Să nu spui niciodată „este doar un joc”. Bărbaţii iau fotbalul foarte serios. Nu-şi vor aminti ziua ta de naştere sau data nunţii, dar cu siguranţă îşi vor aminti cine a marcat golurile, în ce minut.
  • 3) Foloseşte „timpul de meci” pentru o întâlnire cu prietenele tale
  • 4) Cumpără gustări speciale (pizza, aripioare de pui, chipsuri şi bere) şi dă o petrecere tematică legată de fotbal. Nu uita că drumul spre inima unui bărbat trece prin stomac.
  • 5) Negociază cu soţul tău o seară romantică. Nu va fi interesat de toate cele 32 de echipe care participă la campionat. Află seara care nu este interesantă pentru el şi ieşiţi în oraş.
  • 6) Nu pune întrebări stupide în timpul meciului şi nici nu iniţia discuţii. În astfel de momente are auzul selectiv şi devine repede nervos. Dacă îl întrebi ce este ofsaid, cu siguranţă te va ignora.
  • 7) Dacă echipa sa preferată a pierdut şi este supărat, nu o lua în nume personal. Îşi va suna prietenii şi se va plânge de eşecul echipei, de arbitrii care „au furat” sau vor critica alegerile antrenorului. S-ar putea să aibă un limbaj vulgar, „străin” faţă de tine. De asemenea, s-ar putea să îl vezi plângând ca un copil neajutorat. Nu vă faceţi griji, acest lucru este normal şi îi va trece. Acceptaţi-l aşa, nu îl tachinaţi.
  • 8) Nu-ți bate joc de emoţiile lui. Fotbalul îl poate transforma fie într-un bărbat foarte fericit, care te va strânge în braţe şi te va sărura des, fie într-un morocănos, cu un comportament şocant. Lasă-l în pace până îi trece „noua personalitate”.
  • 9) Uită de planuri de vacanţă până când se încheie Cupa Mondială.
  • 10) Profită de cele 90 de minute de meci. Uită-te la filmele pe care el le-a refuzat să le urmăriţi împreună.
  • 11) Foloseşte timpul de meci de a fi „doar tu”. Uneori e greu de găsit „timp de unul singur”.
  • 12) Răsfăţaţi-vă! Aveţi timp liber pentru manichiură, pedichiură, masaj, tratament facial, o nouă coafură. Atâta timp cât el va fi hipnotizat de fotbal, nu te va deranja.
  • 13) Înregistrează meciurile pierdute de soţul tău. Cu siguranţă va aprecia grija pe care o ai faţă de el.
  • 14) Fă mici petreceri în funcţie de ţara care joacă. E Anglia, îmbracă-te într-o cămaşă cu însemne britanice şi pune pe masă peşte şi chipsuri. Când joacă Italia, ce spui de paste şi lasagna pe masă? Dacă e Mexic, o pălărie cu boruri mari va întregi atmosfera.

DailyBusiness
Ce a putut să găsească Piedone la câteva restaurante de pe litoral. ANPC le-a suspendat activitatea pe loc: „A înflorit salcâmul în bucătărie”
Spynews
Elena Udrea iese din închisoare! Tribunalul Prahova a respins contestaţia înaintată de Direcţia Naţională Anticorupţie (DNA)
Bzi.ro
Ultima imagine cu Felix Baumgartner înainte de moarte. Ce a scris alături de imagine
Fanatik.ro
Ce diferență de vârstă există, de fapt, între Adelina Chivu și Cristi Chivu. Soția noului antrenor de la Inter, confesiuni despre relația lor
Capital.ro
Dreptul de a conduce este suspendat! Regulă nouă pentru permisul de conducere
Playtech.ro
Cine se bate pe averea de 250 de milioane de euro a lui Felix Baumgartner. Mihaela Rădulescu nu are nicio șansă
DailyBusiness
Ce avere a lăsat Felix Baumgartner. Cine sunt succesorii legali ai iubitului Mihaelei Rădulescu
Controversele prețurilor locuințelor în Capitală: „Cum s-a ajuns la 200.000 de euro? Este doar vina cumpărătorului”
wowbiz.ro
„Noi am fost DRAGOSTE”. Prima reacție a Mihaelei Rădulescu după moartea lui Felix Baumgartner
Spynews
Unde a fost găsită adolescenta de 14 ani, din Brăila, dispărută de aproape o săptămână. Părinții sunt încă în stare de șoc: "Are vânătăi"
Spynews
Sânziana Negru și Ștefan Floroaica și-au amenajat un colț de rai! Cum arată casa străbunicilor, după renovare | VIDEO
Evz.ro
Ouă prăjite mai crocante și mai gustoase: trucul simplu folosit de bucătari
Ego.ro
Ce au observat experții, la aparițiile fiului cel mic al lui Kate Middleton și al Prințului William
Prosport.ro
Cum arată piscina complexului italian în care s-a prăbușit Felix Baumgartner
kanald.ro
Horoscop săptămânal Thomas Rob pentru 21 - 28 iulie 2025: Se dezlănțuie haosul pentru nativi! Se vor confrunta cu certuri, secrete și despărțiri
Cancan.ro
Felix Baumgartner putea evita tragedia în care şi-a pierdut viaţa! Mihaela Rădulescu a fost avertizat[: 'Dacă el anul acesta s-ar fi închis undeva…'
Playsport.ro
Autopsia lui Felix Baumgartner a fost finalizată. Care a fost, de fapt, ce au descoperit medicii...
Capital.ro
Regulă pentru românii care stau la bloc. 3.000 de lei amendă pentru proprietarii de apartamente
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Imagini spectaculoase cu Nicolae Dică și soția lui, în costum de baie roz, la plajă
stirilekanald.ro
VIDEO Noi detalii despre accidentul în care a murit Felix Baumgartner. Ce i-a adus, de fapt, sfârșitul
Fiica lui Sebastian Burduja a murit la 3 ani
MediaFlux
Vârsta de pensionare crește la 70 de ani! Se va aplica tuturor persoanelor născute după 31 decembrie 1970. Dezbateri privind noua lege într-o țară europeană
Shtiu.ro
CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Hidrocentrala Răstolița renaște după trei decenii de pauză. Ministrul Energiei: „Fac tot ce ţine de mine ca să deblochez situatia”