CM 2018. Rusia - Arabia Saudită, meciul de deschidere. PROGRAMUL COMPLET

Publicat: Vineri, 01 Decembrie 2017 20:13 // Actualizat: Vineri, 01 Decembrie 2017 20:13 // Sursa: romaniatv.net

CM 2018 PROGRAM MECIURI. Rusia, selecţionata ţării gazdă, va întâlni echipa naţională a Arabiei Saudite, joi, 14 iunie, de la 17:00 (ora României), în meciul inaugural al Campionatului Mondial din 2018, pe Stadionul Lujniki din Moscova.

CM 2018 PROGRAM MECIURI. Printre meciurile importante din grupe se mai numără Portugalia - Spania, programat pe 15 iunie, Argentina - Croaţia, care se va disputa pe 21 iunie, sau Anglia - Belgia, cu prilejul căruia se va încheia faza grupelor, pe 28 iunie.

CM 2018 PROGRAM MECIURI. Runda optimilor de finală va avea loc între 30 iunie şi 3 iulie, faza sferturilor se va desfăşura în perioada 6-7 iulie, iar meciurile din semifinale se vor juca pe 10 şi 11 iulie. Finala mică a turneului este programată pe 14 iunie, cu o zi înaintea finalei de la Moscova.

Programul complet:

Grupa A:
14 iunie, ora 17:00 - Rusia - Arabia Saudită (Moscova, Lujniki)
15 iunie, ora 14:00 - Egipt - Uruguay (Ekaterinburg)
19 iunie, ora 20:00 - Rusia - Egipt (Sankt Petersburg)
20 iunie, ora 17:00 - Uruguay - Arabia Saudită (Rostov-pe-Don)
25 iunie, ora 16:00 - Uruguay - Rusia (Samara)
25 iunie, ora 16:00 - Arabia Saudită - Egipt (Volgograd)

Grupa B:
15 iunie, ora 17:00 - Maroc - Iran (Sankt Petersburg)
15 iunie, ora 20:00 - Portugalia - Spania (Soci)
20 iunie, ora 14:00 - Portugalia - Maroc (Moscova, Lujniki)
20 iunie, ora 20:00 - Iran - Spania (Kazan)
25 iunie, ora 19:00 - Spania - Maroc (Kalinigrad)
25 iunie, ora 19:00 - Iran - Portugalia (Saransk)

Grupa C:
16 iunie, ora 12:00 - Franţa - Australia (Kazan)
16 iunie, ora 18:00 - Peru - Danemarca (Saransk)
21 iunie, ora 14:00 - Franţa - Peru (Ekaterinburg)
21 iunie, ora 17:00 - Danemarca - Australia (Samara)
26 iunie, ora 16:00 - Danemarca - Franţa (Moscova, Lujniki)
26 iunie, ora 16:00 - Australia - Peru (Soci)

Grupa D:
16 iunie, ora 15:00 - Argentina - Islanda (Moscova, Spartak)
16 iunie, ora 21:00 - Croaţia - Nigeria (Kalinigrad)
21 iunie, ora 20:00 - Argentina - Croaţia (Novgorod)
22 iunie, ora 17:00 - Nigeria - Islanda (Volgograd)
26 iunie, ora 20:00 - Islanda - Croaţia (Rostov)
26 iunie, ora 20:00 - Nigeria - Argentina (Sankt Petersburg)

Grupa E:
17 iunie, ora 14:00 - Costa Rica - Serbia (Samara)
17 iunie, ora 20:00 - Brazilia - Elveţia (Rostov)
22 iunie, ora 14:00 - Brazilia - Costa Rica (Sankt Petersburg)
22 iunie, ora 20:00 - Serbia - Elveţia (Kalinigrad)
27 iunie, ora 20:00 - Serbia - Brazilia (Moscova, Spartak)
27 iunie, ora 20:00 - Elveţia - Costa Rica (Novgorod)

Grupa F:
17 iunie, ora 17:00 - Germania - Mexic (Moscova, Lujniki)
18 iunie, ora 14:00 - Suedia - Coreea de Sud (Novgorod)
23 iunie, ora 17:00 - Germania - Suedia (Soci)
23 iunie, ora 20:00 - Coreea de Sud - Mexic (Rostov)
27 iunie, ora 16:00 - Mexic - Suedia (Ekaterinburg)
27 iunie, ora 16:00 - Coreea de Sud - Germania (Kazan)

Grupa G:
18 iunie, ora 17:00 - Belgia - Panama (Soci)
18 iunie, ora 20:00 - Tunisia - Anglia (Volgograd)
23 iunie, ora 14:00 - Belgia - Tunisia (Moscova, Spartak)
24 iunie, ora 14:00 - Anglia - Panama (Novgorod)
28 iunie, ora 20:00 - Anglia - Belgia (Kalinigrad)
28 iunie, ora 20:00 - Panama - Tunisia (Saransk)

Grupa H:
19 iunie, ora 14:00 - Polonia - Senegal (Moscova, Spartak)
19 iunie, ora 17:00 - Columbia - Japonia (Saransk)
24 iunie, ora 17:00 - Japonia - Senegal (Ekaterinburg)
24 iunie, ora 20:00 - Polonia - Columbia (Kazan)
28 iunie, ora 16:00 - Senegal - Columbia (Volgograd)
28 iunie, ora 16:00 - Japonia - Polonia (Samara)

Optimi de finală:
30 iunie, ora 16:00 - locul 1 grupa C - locul 2 grupa D (Kazan)
30 iunie, ora 20:00 - locul 1 grupa A - locul 2 grupa B (Soci)
1 iulie, ora 16:00 - locul 1 grupa B - locul 2 grupa A (Moscova, Lujniki)
1 iulie, ora 20:00 - locul 1 grupa D - locul 2 grupa C (Novgorod)
2 iulie, ora 16:00 - locul 1 grupa E - locul 2 grupa F (Samara)
2 iulie, ora 20:00 - locul 1 grupa G - locul 2 grupa H (Rostov-pe-Don)
3 iulie, ora 16:00 - locul 1 grupa F - locul 2 grupa E (Sankt Petersburg)
3 iulie, ora 20:00 - locul 1 grupa H - locul 2 grupa G (Moscova, Spartak)

Sferturi de finală:
6 iulie, ora 16:00 - câştigătoarea meciului 1 din optimi - câştigătoarea meciului 2 din optimi (Novgorod)
6 iulie, ora 20:00 - câştigătoarea meciului 6 din optimi - câştigătoarea meciului 5 din optimi (Kazan)
7 iulie, ora 16:00 - câştigătoarea meciului 8 din optimi - câştigătoarea meciului 7 din optimi (Samara)
7 iulie, ora 20:00 - câştigătoarea meciului 3 din optimi - câştigătoarea meciului 4 din optimi (Soci)

Semifinale:
10 iulie, ora 20:00 - câştigătoarea meciului 2 din sferturi - câştigătoarea meciului 1 din sferturi (Sankt Petersburg)
11 iulie, ora 20:00 - câştigătoarea meciului 4 din sferturi - câştigătoarea meciului 3 din sferturi (Moscova/Lujniki)

Locul 3:
14 iulie, ora 16:00 - echipa învinsă în semifinala 1 - echipa învinsă în semifinala 2 (Sankt Petersburg)

Finala
15, iulie, ora 17:00 - câştigătoarea semifinalei 1 - câştigătoarea semifinalei 2 (Moscova/Lujniki)

loading...
Comenteaza // Vezi comentarii
        Citeste mai mult despre:   
CM 2018 program CM 2018 Rusia program meciuri CM 2018
Daca ti-a placut articolul, urmareste RomaniaTV.NET pe   facebook facebook sau  twitter twitter.
1
EUR
4.7612
RON
25 May
noapte 12 °
zi 24 °
Ultimele joburi adaugate
24 H