Coliziune în Argeş, între un autobuz şi două autoturisme

Un autobuz a intrat în coliziune cu două autoturisme, marţi seară, pe DN 73, în zona localităţii argeşene Mioveni, trei persoane fiind rănite în evenimentul rutier, anunță AGERPRES.
Ileana Popescu
18 iun. 2019, 20:27
Coliziune în Argeş, între un autobuz şi două autoturisme

Potrivit reprezentanţilor Inspectoratului de Poliţie Judeţean Argeş, accidentul s-a produs la intersecţia dintre DN 73 şi DN 73D. Din primele cercetări a rezultat că o maşină ar fi ieşit de pe DN 73D fără să acorde prioritate, intrând in coliziune cu un alt autoturism, în urma impactului unul dintre vehicule fiind proiectat într-un autobuz.

Reprezentanţii Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Argeş au anunţat că într-unul dintre autoturisme se afla doar şoferul, în al doilea erau şoferul şi trei pasageri, iar în autobuz călătoreau aproximativ 25 de persoane. La accident au intervenit o autospecială de pompieri şi o ambulanţă SMURD, trei persoane primind îngrijiri medicale la faţa locului.

DailyBusiness
Isărescu avertizează: Tensiunile din Orientul Mijlociu cresc riscurile pentru economia României
Spynews
Probleme în Misiunea Artemis II! Ce s-a întâmplat la câteva ore după ce a decolat spre Lună
Fanatik.ro
Ce s-a întâmplat cu fostul coleg al lui Adi Mutu de la Chelsea. Transformare incredibilă după un divorț de 3 milioane de euro
Capital.ro
Cum își dorea Mircea Lucescu să moară: Nu poți să te retragi! Anunțul FRF privind viitorul antrenor
Playtech.ro
Val de concedieri în România. Ce companii au început disponibilizările și care sunt cele mai afectate domenii
Adevarul
Apocalipsa după Donald Trump. Amenințare fără precedent la adresa Iranului: „O întreagă civilizație va muri în această seară”
wowbiz.ro
Răzvan Lucescu, prima reacție după ce l-a vizitat pe Mircea Lucescu. Antrenorul s-a întors în România de urgență
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
„De ce n-ai avut grijă de el?” Ce a ieșit la iveală în cazul copilului de 12 ani care și-a pierdut viața după ce a căzut de la etajul unui bloc. Fratele mai mare ar fi fost martor
iamsport.ro
SURPRIZĂ! Un puternic afacerist ar fi interesat să investească la Steaua: ”Vine să se bage serios, nu să facă figurație!”
MediaFlux
Ultimul interviu al lui Mircea Lucescu: Nu pot să plec ca un laș. Trebuie să credem în șansa noastră de a ne califica
stirilekanald.ro
Știrea momentului în România!
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj