Concerte 2015: Un nou festival în Romania, „I Am The Rocker”

Phoenix Entertainment vine in intampinarea publicului si, ca in cazul marilor festivaluri de peste hotare, pune la dispozitie un numar limitat de bilete pe zile la cel mai mare festival de rock si metal al anului: I AM THE ROCKER.
Alexandra Ilie
14 oct. 2011, 17:26
Concerte 2015: Un nou festival în Romania,

Astfel, organizatorii pun in vanzare bilete pentru prima zi in care vor urca pe scena Black Star Riders (The New Thin Lizzy), Soulfly, Kamelot, Carcass, Hang the Bastard, Celelalte Cuvinte, Kempes, White Walls, Breathelast, Goodbye to Gravity, Hatemode si Diamonds are forever, precum si pentru cei care vor sa se bucure de concertul aniversar Dream Theater sau de show-urile incendiare oferite de Skindred, Mayhem, Skindred, Myrath, Arkona, Odd Crew, Terrana, Days of Confusion, Dirty Shirt, QuantiQ, Kistvaen, Target si Blutrina.

In plus, primii 1000 cumparatori (500 pe zi) vor benefica de un pret special, de 125 lei. Dupa epuizarea acestor bilete, tichetele pe zile vor avea pretul de 139 lei. Biletele pe zile se vor pune in vanzare in Reteaua Eventim, incepand cu data de 25 mai.

Va reamintim ca, din respect pentru public, festivalul I AM THE ROCKER nu va avea zone delimitate de tipul Golden Circle, un bilet sau abonament permitand accesul tuturor fanilor, pana in fata scenei. Drept urmare, va sfatuim sa veniti din timp, pentru a prinde loc cat mai in fata!

I AM THE ROCKER se va desfasura in weekendul 4-5 iulie la Romexpo si va fi primul festival de rock si metal din Romania realizat dupa standarde internationale. Pe langa muzica, fanii au la dispozitie si numeroase optiuni de distractie: de la campionatul de bere la concursuri de air guitar, pogo, best dressed rocker si best tattoo, de la bungee jumping over crowd la zboruri cu tiroliana, fanii vor trai cea mai tare experienta de festival de pana acum.

Totodata, datorita numerosilor rockeri din afara Capitalei care vor sa ia parte la eveniment, Phoenix Entertainment ofera si spatiu de camping cu toate dotarile incluse la doar 9 lei pentru intreaga durata a festivalului. In plus, cei care vor veni cu motocicleta vor beneficia de o parcare speciala si de o garderoba in care sa isi depoziteze casca si alte accesorii.

Si pentru ca, dupa distractie si mult headbanging fanii vor deveni insetati, apa plata va fi complet gratuita!

Biletele sunt disponibile aici in regim de abonament la pretul de 220 de lei, iar in zilele evenimentului – 250 de lei. Biletele pe zile sunt disponibile in numar limitat, primele 1000 (500 pe fiecare zi) putand fi achizitionate cu 125 de lei, iar dupa epuizarea stocului, costul va fi de 139 de lei. Atat abonamentele si biletele pe zile, cat si biletele pentru parcarea motocicletelor si pentru camping pot fi achizitionate din reteaua Eventim: magazinele Germanos, Orange, Vodafone, Domo, librariile Humanitas si Carturesti si online, pe www.eventim.ro.

DailyBusiness
Concediile medicale, sub lupă. Ministerul Sănătății investighează posibile abuzuri sistemice: Nu mai accept să plătim vacanțe inventate
Spynews
Bacalaureat 2025. Rezultatele finale din sesiunea de vară au fost publicate. Vezi ce notă ai luat la fiecare probă
Bzi.ro
Ion Țiriac, cadou fabulos pentru Kira Hagi! A aparținut Ducesei de Kent
Fanatik.ro
Pe urmele panterei negre scăpate de bulgari. Ce spune primarul din Prundu, locul de unde s-a dat alarma: ”Am fost și eu acolo. Le-am zis cetățenilor să evite locul”
Capital.ro
Călin Georgescu nu mai scapă! Va fi trimis în judecată. Decizie pentru fostul candidat la alegerile prezidențiale
Playtech.ro
Obligatoriu pentru toți stăpânii de animale din România. Ce trebuie să facă în zilele caniculare, legea este clară
DailyBusiness
Ministrul Muncii: „Fără excepții!” Sporul pentru condiții vătămătoare, plafonat la 300 de lei pentru toți angajații din sectorul public
Adevarul
Spectacol și doliu la Phenian. Kim Jong Un, omagiu pentru soldații nord-coreeni căzuți pe frontul din Ucraina. Cum a apărut la televiziune
wowbiz.ro
WOWbiz EXCLUSIV: Irina Columbeanu a sosit ÎN MARE SECRET în România! Avem primele imagini de la aeroport
Spynews
Andreea. Amelia. Teodora. Numele primelor trei ispite feminine, din sezonul 9, Insula Iubirii, care începe din 21 iulie, la Antena 1!
Spynews
Tatăl lui Nicușor Dan a murit! Doliu în familia președintelui României
Evz.ro
Primul vampir nu a fost în România, Serbia susține că l-a avut pe predecesorul lui Dracula
Ego.ro
Ion Iliescu NU a purtat niciodată verighetă! Secretele căsniciei cu Nina Iliescu FOTO
Prosport.ro
Gigi Becali şi-a făcut apariția cu mare stil la nunta fiicei lui Gică Hagi! Cum a arătat miliardarul de la FCSB
kanald.ro
Sebastian, un băiat de doar 12 ani, s-a stins din viață după o provocare de pe TikTok. Mesajul sfâșietor al părinților: „Vă rugăm, vorbiți cu copiii voștri”
Cancan.ro
Victor, un elev din București, a luat 8.70 la Istorie Ce notă finală a obținut după ce a făcut contestație: 'Am plâns'
Playsport.ro
Semnele de pe ecranul telefonului tău pot arăta că ești spionat. Microfonul sau camera...
Capital.ro
Călin Georgescu ia măsuri. Anunțul serii făcut de fostul candidat. Am demarat acțiuni legale
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
FOTO. Milionarul a petrecut noaptea cu o blondă, înainte să anunțe despărțirea de soție. S-a aflat cine e misterioasa femeie
stirilekanald.ro
VIDEO Filmul tragediei din Vâlcea, în care Eduard și George au ars de vii într-un accident groaznic, la doar 23 și 24 de ani! Erau urmăriți ca în filme de polițiști
Mihai Leu, în continuare în stare gravă! Mesajul transmis de Institutul Clinic Fundeni
MediaFlux
Pensionarii primesc 679 de lei pe lună. Anunț al Casei Naționale de Pensii
Shtiu.ro
CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Arborii exotici au prins rădăcini și la noi. Fructul minune bogat în vitamina C care s-a aclimatizat perfect și aduce profit fermierilor