Contracte de deszăpezire de 137 milioane lei pentru 4 loturi administrate de DRDP Bucureşti, atribuite de CNADNR

Compania Națională de Autostrăzi și Drumuri Naționale din România (CNADNR) a atribuit prin licitație deschisă contracte de deszăpezire în valoare totală de aproape 137 de milioane de lei fără TVA pentru patru loturi aflate în administrarea DRDP București, respectiv Lot 1 SDN București Nord, Lot 3 SDN Alexandria, Lot 4 SDN Pitești și Lot 7 SDN Buzău.
Ionela Marcu
28 sept. 2016, 19:17
Contracte de deszăpezire de 137 milioane lei pentru 4 loturi administrate de DRDP Bucureşti, atribuite de CNADNR

Contractele vizează întreținerea curentă pe timp de iarnă 2016 — 2020 a loturilor respective.

DRDP București mai are în administrare următoarele loturi: Lot 2 SDN București Sud, Lot 5 SDN Târgoviște, Lot 6 SDN Ploiești, Lot 8 Autostrada A1 București — Pitești, Lot 9 Autostrada A2 București — Lehliu, Lot 10 Autostrada A3 București — Ploiești.

Potrivit unui anunț al CNADNR postat în Sistemul Electronic de Achiziții Publice, criteriul de atribuire a contractelor a fost prețul cel mai scăzut.

Astfel, operatorul economic care a câștigat contractul de deszăpezire pentru Lotul 4 SDN Pitești este Asocierea SC General Trust Argeș SRL — SC Alpenside SRL, iar subcontractantul este societatea Straco Grup. Valoarea totală finală a contractului se ridică la 39,619 milioane de lei, fără TVA.

Contractul pentru întreținerea curentă pe timp de iarnă 2016 — 2020 a Lotului 7 SDN Buzău a fost atribuit Asocierii SC Athos Com SRL — SC Riposta Trans SRL — SC Ady Comservice SRL. Valoarea contractului s-a ridicat la 27,863 milioane de lei, fără TVA.

Pentru Lot 3 SDN Alexandria, contractantul este societatea Tel Drum din Alexandria, iar valoarea contractului este de 34,998 milioane de lei, fără TVA. Contractul nu poate fi subcontractat.

Întreținerea curentă pe timp de iarnă 2016 — 2020 pe Lotului 1 SDN București Nord va fi asigurată de Asocierea SC Panriz Impex SRL — SC Steffi Primex SRL, cu terți susținători SC Straco Grup SRL și SC Teo Trans Consulting SRL, și va costa 34,186 milioane de lei, fără TVA.

Sursa: Agerpres

DailyBusiness
Israelul și Libanul semnează un acord-cadru pentru o retragere minoră a IDF, după 4 zile de discuții la Washington
Spynews
Ce mesaj a lăsat Mihaela, românca din Italia care și-a ucis fiica și apoi s-a sinucis. Dezvăluirile făcute de fratele femeii
Fanatik.ro
Răzvan Lucescu a răbufnit în Grecia: „Tatăl meu s-a lovit de oameni lipsiți de caracter! Finalul vieții lui a fost unul complicat”
Capital.ro
Regulă nouă pentru impozit. Proprietarii care pot pierde scutirea. Solicitarea va fi analizată
Playtech.ro
Ce trebuie să faci dacă primești o amendă în străinătate. Mulți șoferi români nu cunosc procedura
Adevarul
Cum a fost pregătit Pogromul de la Iași din 1941. Drumul de la ură la unul dintre cele mai mari masacre din istoria României
wowbiz.ro
„Am început să plâng!” Florin Prunea, mărturisire emoționantă despre întâlnirea cu Dan Petrescu
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS Avion făcut bucăți, după ce a lovit cel mai înalt zgârie-nori din Beijing! Câte persoane erau la bord
iamsport.ro
Fostul mare atacant de la Dinamo, la un pas de tragedie: ”Am văzut luminița de la capătul tunelului”
MediaFlux
Îl mai recunoști? În anii 2000, era cel mai râvnit bărbat din telenovelele de pe Acasă TV, însă astăzi arată așa. Puțini și-au dat seama cine e
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?