Cornel Dinu, DECLARAŢIE HALUCINANTĂ despre victimele de la COLECTIV

Cornel Dinu, administratorul-delegat al lui Dinamo, s-a arătat îngrozit de localurile frecventate de tineri.
Filip Stan
03 nov. 2015, 17:42
Cornel Dinu, DECLARAŢIE HALUCINANTĂ despre victimele de la COLECTIV

Cornel Dinu nu înţelege cum te poţi distra în astfel de cluburi.

„Drama mare este că există foarte multe bombe de genul acestui club, neaprinse încă. Am fost şi eu de vreo trei-patru ori după 1989 în locuri de genul ăsta, la acţiuni ale clubului Dinamo. Nu am găsit acolo nici un mijloc de distracţie. M-a speriat şi muzica. N-avea nimic cu gustul meu. Pe vremuri, locurile de genul ăsta erau un mijloc de a se întîlni pentru oamenii de o anumită condiţie. În discotecile astea este mult fum, zgomot, nu poţi să stai. M-a speriat acest gust al tineretului nostru. Este o formă de sinucidere mentală”, a afirmat Cornel Dinu.

Până în prezent, 32 de persoane şi-au pierdut viaţa în incendiul petrecut săptămâna trecută în clubul Colectiv din Capitală. Alte 140 de persoane au fost rănite în acest incident, dintre care 90 se află în stare gravă.

DailyBusiness
Isărescu avertizează: Tensiunile din Orientul Mijlociu cresc riscurile pentru economia României
Spynews
Probleme în Misiunea Artemis II! Ce s-a întâmplat la câteva ore după ce a decolat spre Lună
Fanatik.ro
În plin război cu Iranul, Donald Trump provoacă un cutremur în armata SUA. Șeful Statului Major și alți generali din conducere au fost dați afară
Capital.ro
Călin Georgescu a scăpat! Instanța i-a ridicat măsura controlului judiciar. E liber să plece din România
Playtech.ro
Programul mall-urilor de Paște 2026. Unde poți face cumpărături chiar pe 12 aprilie
Adevarul
„Indiana Jones al lumii artei”, omul-cheie în recuperarea Coifului de la Coțofenești: „Nu o fac pentru bani. Este o parte din sufletul României”
wowbiz.ro
Mircea Lucescu a făcut infarct! Familia ar fi cerut transferul la Viena: „Pacientul este…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O tânără însărcinată și-a pierdut viața în Câmpina, după ce a intrat cu mașina într-un copac. Avea doar 28 de ani
iamsport.ro
Fostul conducător din Liga 1 nu îl vrea pe Hagi la națională și a numit selecționerul pe care l-ar dori: ”S-a făcut demonstrația, gata!”
MediaFlux
Fără amenzi pentru șoferi. Permisul auto și talonul ar putea să nu mai fie prezentate fizic
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj