Cornel Dinu, internat de urgenţă la Spitalul Elias. Ce s-a întâmplat cu simbolul lui Dinamo: „Ţâşnea sângele ca pe front”

Cornel Dinu, fostul mare fotbalist al lui Dinamo şi al echipei naţionale ase află internat la Spitalul Elias, după ce a avut probleme grave de sănătate în ultimul timp.
Filip Stan
05 sept. 2024, 15:39
Cornel Dinu, internat de urgenţă la Spitalul Elias. Ce s-a întâmplat cu simbolul lui Dinamo:
Cornel Dinu, internat de urgenţă la Spitalul Elias. Ce s-a întâmplat cu simbolul lui Dinamo: "Ţâşnea sângele ca pe front"

Cornel Dinu, internat în spital. Mister a acuzat o serie de amețeli severe, din cauza cărora a căzut de mai multe ori în casă în ultima săptămână. Efectul acestor amețeli care i-au cauzat pierderea echilibrului a fost amplificat și de problema pe care o are la șoldul și piciorul stâng, afectate de coxartroză. „Am amețit, am căzut, am dărâmat un fotoliu, un scrin, televizorul, mi-am spart capul”, a declarat Cornel Dinu pentru Fanatik.

Citeşte şi: Cornel Dinu își pregătește testamentul de supărare! Cine l-a trădat de a ajuns la capătul puterilor: „M-au nenoricit minciuna și nedreptatea, de aceea mor eu!”

„Bătrânețe, haine grele… Nimeni nu scapă de asta. Îmi spunea un prieten că nu este pe Pământ crimă mai mare decât nașterea, care ne condamnă pe toți la moarte. Ultimele patru zile nu m-am putut da jos din pat, am zăcut acolo, după ce am căzut de mai multe ori. Am amețit, am căzut, am dărâmat un fotoliu, un scrin, televizorul… Mi-am spart capul ieri, la doi centimetri de tâmplă, a țâșnit sângele ca pe front și a trebuit să accept necesitatea spitalizării, ce să fac? Amețelile astea mi-au luat picioarele, care și fără ele mă supără tare… Picioarele care m-au ajutat atât de mult în tinerețe, pe teren… M-au adus copiii la spital, are grijă de mine doctorul Băltățeanu, suntem prieteni de-o viață, e ca fratele meu. Urâtă tare-i bătrânețea”, a mai adăugat Cornel Dinu.

Citeşte şi: Momente grele pentru Cornel Dinu: „Nu mai iese din casă, s-a izolat de oameni și parcă își dorește sfârșitul”

Cornel Dinu se află la Spitalul Elias sub atenta supraveghere a reputatului neurochirurg Dumitru Băltățeanu, un vechi prieten de-a său. Acesta este fostul soț al actriței Maia Morgenstern în prima decadă a anilor 2000, pe care a cunoscut-o în Franța, unde își construia o carieră de excepție în neurochirurgie la un spital din Marsilia, și unde marea actriță venise într-un turneu.

DailyBusiness
Milionarul din România care și-a pus computer și aer condiționat în cavou. Motivul surprinzător pentru care a făcut acest lucru
Spynews
Alina Pușcaș s-a întors la facultate, la 41 de ani! Prezentatoarea TV va face un master. Ce specializare a ales
Bzi.ro
Irina Fodor, dezvăluiri îngrozitoare din show-ul Antenei 1! Care a fost coșmarul de la Asia Express!
Fanatik.ro
Cum a apărut îmbrăcată Andreea Hanca la Farul – Petrolul. Ținuta purtată de soția lui Sergiu Hanca a atras toate privirile în tribune
Capital.ro
Statul vrea bani de la români. Trebuie să achitați minim 500 de lei începând de vineri. Termenul final este 12 septembrie
Playtech.ro
Tot mai mulți români jefuiți în hoteluri din Turcia: “Mi s-au furat de către cameriste o pereche de cercei și un inel cu pietre semiprețioase”
Adevarul
COVID-19 revine în forță la început de an școlar: „Avem o creștere de peste 80% pe săptămână”. Simptome neobișnuite la copii
wowbiz.ro
Ioana Tufaru, la un pas de moarte. Soțul, Ionuț, a găsit-o leșinată pe jos în casă și s-a speriat teribil. ”Puteam să mă duc…dincolo”. Primele declarații sunt șocante
Economica.net
Apare o nouă fabrică de autobuze electrice în România
Prosport.ro
FOTO. Cum arată mama a doi copii care a participat la Campionatele Mondiale de Bikini Fitness
kanald.ro
O femeie a fost lovită în cap cu maceta de partenerul ei, în București. 4 martori au mințit că nu au știut despre incident
Cancan.ro
Primul mesaj al Mihaelei Rădulescu, după reîntoarcerea în România. Bărbatul pentru care are cuvinte de laudă după moartea lui Felix Baumgartner
iamsport.ro
Bombă! FCSB a făcut o ofertă uriașă pentru un jucător de la Eintracht Frankfurt
MediaFlux
Începe sau nu școala pe 8 septembrie? Ministrul Educației, anunț de ultimă oră
stirilekanald.ro
Cine sunt soții care și-au pus capăt zilelor împreună. S-au aruncat în gol de la etajul trei
substantial.ro
Dacă o persoană nouă te curentează la prima atingere, iată ce înseamnă