Cotonăgeala dintre Florin Roman şi Dan Vîlceanu face victime colaterale: Contul de TikTok al lui Victor Ciutacu a fost închis

Doi parlamentari şi-au împărţit pumni şi picioare şi au încercat să reconstituie momentul dintre Mike Tyson şi Evander Hollyfield. Imaginile au făcut înconjurul României, pe toate reţelele de socializare, dar, culmea hipercorectitudinii în media, TikTok le-a considerat violente şi a decis închiderea contului lui Victor Ciutacu.
Filip Stan
21 mai 2024, 14:29
Cotonăgeala dintre Florin Roman şi Dan Vîlceanu face victime colaterale: Contul de TikTok al lui Victor Ciutacu a fost închis

„Nu-i așa că, atunci când te mâncă-n cur, te scarpini? Când urlau toți proștii să se închidă TikTok, pe motiv că ne fură chinezii datele și sufletele, eu am urlat că e cenzură. Ei bine, azi, mândra rețea socială chinezească, acuzată că prin provocările pe care le promovează a dus la decese în masă, a atins piscul deontologiei. Mi-a dat jos, pur și simplu, contul. Pentru că aș promova violența. Adică mușcatul de nas dintre Vâlceanu și Roman. Care e pe toate celelalte rețele sociale și rulează în buclă pe toate televiziunile. Ce să mai zic? Salutări cordiale pentru 中国驻罗使馆Ambasada Chinei, a scris Victor Ciutacu pe Facebook.

VIDEO cu bătaia liberală de la Parlament. Cum şi-au cărat pumni şi picioare Florin Roman și Dan Vîlceanu

Reamintim că deputatul PNL Florin Roman susţine marţi, într-o postare pe Facebook, că deputatul Dan Vîlceanu l-a agresat la ieşirea din sala de plen, în mod golănesc, cu o lovitură cu genunchiul aplicată în zona nasului. El a povestit că Vîlceanu a încercat să îl muşte şi l-a prins de gât. Roman anunţă că va depune solicitare de sancţionare a deputatului, pentru lovire şi va depune plângere penală împotriva acestuia. Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a reacţionat, afirmând că ”violenţa fizică este de neacceptat”, mai ales în Parlament şi apreciază că atacul asupra lui Florin Roman ”arată măsura unei lipse de caracter şi conduită morală din partea deputatului Dan Vîlceanu”. Au apărut primele imagini cu bătaia din Parlament, între Dan Vîlceanu şi Florin Roman, care a avut loc în antecamera sălii de plen, în care se vede cum cei doi se împing iar Vîlceanu încearcă să îl muşte pe liberal de faţă, în timp ce îl ţine de gât.

Victor Ciutacu: Clanurile îşi fac de cap în spitalul Sfântul Pantelimon!

Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a reacţionat, afirmând că ”violenţa fizică este de neacceptat”, mai ales în Parlament şi apreciază că atacul asupra lui Florin Roman ”arată măsura unei lipse de caracter şi conduită morală din partea deputatului Dan Vîlceanu”.

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Ruby nu se mai oprește! Imagini interzise cardiacilor cu sexoasa brunetă | FOTO
Fanatik.ro
Cele două nume de pe lista Rapidului! Când decide Dan Șucu noul antrenor din Giulești. Exclusiv
Playtech.ro
Locuiești la parter? Tot trebuie să plătești reparațiile la lift. Cum se stabilește contribuția fiecărui apartament
Adevarul
Filmul tragediei din Bacău, unde un elev s-a înecat și a murit în pauză. Prima ambulanță nu avea medic: „Asistenta se plângea că s-a murdărit”
wowbiz.ro
S-a aflat abia acum! Cine a venit la înmormântarea Alisiei, tânăra ucisă fără milă în Bihor! Tatăl vitreg al fetei în vârstă de 18 ani a spus totul: „Nu i-am interzis să vorbească cu el”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Comunitatea didactică din Bacău este îndoliată. Două învățătoare s-au stins din viață la doar o zi distanță: „Toată școala plânge”
iamsport.ro
Gigi Becali a cerut ”rezolvarea” lui Ilie Bolojan și a fost criticat dur: ”Dacă te bagi în cocină, te mănâncă porcii”
MediaFlux
Când se spală după Înălțare. Toate gospodinele trebuie să știe asta!
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi