Crimă oribilă în noaptea de Crăciun. Un tânăr din Satu Mare și-a omorât în bătaie un coleg după o discuție aprinsă

Un tânăr în vârstă de 26 de ani a fost reţinut de către poliţiştii din Satu Mare, fiind suspectat de comiterea infracţiunii de omor. Bărbatul a fost cel care a sunat la 112 şi a aşteptat sosirea poliţiştilor la locul crimei.
Filip Stan
25 dec. 2023, 16:11
Crimă oribilă în noaptea de Crăciun. Un tânăr din Satu Mare și-a omorât în bătaie un coleg după o discuție aprinsă

Conform datelor furnizate de oficialii Poliţiei judeţene Satu Mare, crima a avut loc în noaptea de duminică spre luni, la o fermă situată în municipiul Satu Mare. În jurul orei 2:00, un bărbat a sunat la 112 şi a anunţat decesul unui bărbat de 49 de ani.

”Poliţiştii sosiţi la faţa locului au constatat faptul că aspectele sesizate se confirmă. Persoana bănuită de comiterea faptei, un bărbat de 26 de ani, ar fi apelat numărul de urgenţă 112 şi ar fi fost prezent la faţa locului, la sosirea poliţiştilor”, informează Inspectoratul de Poliţie Judeţean Satu Mare.

Practic, după ce a discutat în contradictoriu cu bărbatul de 49 de ani din Satu Mare, la locul de muncă, cei doi s-au bătut.

Citește și: Tragedie de Crăciun într-un spital din Satu-Mare. Un pacient s-a aruncat de la etaj și a murit pe loc

În cele din urmă, bărbatul din Satu Mare, de 49 de ani, a murit. Echipajele medicale sosite la fața locului nu au mai putut face nimic pentru a-l salva pe bărbat.

Astfel, imediat la fața locului au venit și un procuror criminalist, dar și un medic legist care a constatat decesul, iar suspectul a fost reținut pentru 24 de ore.

Bărbatul de 26 de ani a fost reţinut pentru 24 de ore. Cazul a fost preluat de către Parchetul de pe lângă Tribunalul Satu Mare, care face cercetări pentru comiterea infracţiunii de omor.

Citește și: Cât costă o porție de sarmale cu mămăliguță la târgurile de Crăciun din București și Craiova și până când vor fi deschise vizitatorilor

DailyBusiness
Tanczos Barna respinge ideea suspendării președintelui Nicușor Dan: „Un foc de paie, nu se va întâmpla”
Spynews
Tavanul unui hotel din Sibiu s-a prăbușit peste oamenii din piscina interioară. Planul roșu a fost activat de urgență
Fanatik.ro
Ce afacere au dezvoltat tatăl lui Gigi și Giovanni Becali: “1,5 lei gogoașa! Se vindeau ca la balamuc”
Capital.ro
A murit Radu F. Alexandru. Este zi de doliu național: Cultura română pierde una din personalităţile sale de excepţie
Playtech.ro
Poți congela salata de boeuf? Greșeala care o strică definitiv
Adevarul
Visul italian din Toscana, la preț de garsonieră în Cluj. Domeniul are o vilă istorică, piscină, livadă de măslini și o vie
wowbiz.ro
Boala cu care a fost diagnosticat Ion Drăgan. Artistul ar fi trecut prin mai multe operații dificile
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Tradiții și obiceiuri în noaptea de Revelion 2026. Mersul cu Plugușorul
iamsport.ro
Radu Banciu, dezlănțuit! L-a numit ”prostănacul anului” pe faimosul milionar: ”Fondatorul prostiei în această țară! E prostul fudul al neamului românesc”
MediaFlux
Poliţia Română, avertisment de sărbători privind folosirea materialelor pirotehnice! Se dau amenzi între 3.000 şi 6.000 de lei
stirilekanald.ro
Crimă șocantă de Crăciun! Un bărbat de 36 de ani, ucis într-un scandal cu peste 20 de persoane. Victima a fost lovită în zona capului de 4 persoane, inclusiv un minor de 14 ani, pe care nu îi cunoștea
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend