CRIMĂ ORIBILĂ în Vâlcea. Un fost puşcăriaş i-a tăiat gâtul vecinului său

Trupul neînsufleţit al victimei a fost găsit pe un drum din localitate, aproape de casă. Criminalul, un fost puşcăriaş, a fugit de la locul faptei şi este căutat în prezent de poliţişti.
Filip Stan
12 aug. 2015, 06:13
CRIMĂ ORIBILĂ în Vâlcea. Un fost puşcăriaş i-a tăiat gâtul vecinului său

Crima a avut loc marti pe fondul unor neînţelegeri mai vechi între cei doi bărbaţi care locuiesc în satul Ciocănari. Aceştia au ajuns să fie cunoscuţi în toată localitatea drept persoane conflictuale. Vecinii spun că bărbaţii obişnuiau să se certe din orice nimic şi că de foarte multe ori a fost nevoie de intervenţia poliştilor pentru a-i calma.

Cei doi vecini s-au luat la ceartă în plină stradă, iar unul dintre ei şi-a pierdut cumpătul şi i-a tăiat gâtul celuilalt bărbat, potrivit adevarul.ro. Criminalul, Virgil Nistoroiu, este un fost puşcăriaş. Barbatul s-a ascuns dupa ce si-a omorat vecinul şi este căutat în prezent de poliţişti.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Ce este "Sindromul Grinch" și cum se manifestă. Cum au ajuns mulți români să urască Crăciunul
Fanatik.ro
La trei ani de la moartea marelui fotbalist, soția acestuia a făcut un anunț neașteptat: ”Vorbește din nou cu el”
Capital.ro
Montarea repartitoarelor de căldură. Măsura care se pregătește pentru românii conectați la încălzirea centrală. Când ar putea deveni obligatorie
Playtech.ro
'Mira-m-aș' sau 'miram-aș'? Cum se scrie corect și care este explicația
Adevarul
O fotografie cât o mie de cuvinte, cu Maia Sandu. Detaliul surprins la plecarea din Grecia spre Olanda
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Un ciclon puternic amenință Europa! Cum se va manifesta fenomenul și ce țări vor fi afectate
iamsport.ro
Fostul fotbalist de la FCSB a câștigat 330.000 de euro la pariuri sportive: ”S-a terminat istoria! De atunci nu am mai jucat”
MediaFlux
Taxă pe electrocasnice în Uniunea Europeană. Pe listă intră frigiderele și mașinile de spălat
stirilekanald.ro
VIDEO Dezastru pe autostradă! 13 persoane au murit și peste 150 au fost rănite
TRAGEDIE! A MURIT! Florin Piersic: „Dumnezeu sa te aiba in paza”