Crimă șocantă în Giurgiu! Un bărbat și-a căsăpit mama în bătaie, apoi s-a spânzurat

Scene de groază în Giurgiu, unde un bărbat și-a bătut mama până ce aceasta a murit. După ce a conștientizat ce a făcut, și-a pus capăt zilelor.
Filip Stan
03 aug. 2024, 01:09
Crimă șocantă în Giurgiu! Un bărbat și-a căsăpit mama în bătaie, apoi s-a spânzurat
Crimă șocantă în Giurgiu! Un bărbat și-a căsăpit mama în bătaie, apoi s-a spânzurat

Un caz șocant de crimă urmată de sinucidere a avut loc în Giurgiu! Un bărbat în vârstă de 61 de ani şi-ar fi omorât în bătaie mama, în vârstă de 84 de ani, iar ulterior s-a spânzurat. Cel care i-a alertat pe anchetatori a fost fiul bărbatului suspectat că și-a ucis mama.

Citește și: Crimă odioasă în Buzău! O tânără mamă a fost ucisă de soț chiar în fața copilului, în vârstă de 2 ani

Crimă șocantă în Giurgiu

Potrivit IPJ Giurgiu, Poliţia a fost sesizată, vineri seară,2 august, prin apel 112, de către un tânăr de 29 de ani, cu privire la faptul că tatăl său ar fi ucis-o pe bunica sa, o femeie de 84 de ani, după care s-ar fi spânzurat.

„Din primele cercetări a reieşit că în timp ce se afla la domiciliul din localitatea Slobozia, judeţul Giurgiu, un bărbat, de 61 de ani, ar fi agresat-o fizic pe mama sa, prin aplicarea de lovituri în zona capului şi a corpului, ulterior survenind decesul acesteia. De asemenea, în holul locuinţei, a fost identificat şi cadavrul bărbatului, care s-ar fi spânzurat, după ce acesta ar fi omorât-o pe femeie”, a transmis sursa citată.

Cercetările continuă, fiind deschis un dosar pentru omor. Ancheta a fost preluată de un procuror din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Giurgiu.

În luna mai a acestui an, o altă crimă similară a avut loc, de această dată în comuna Crasna din Gorj. Un bărbat și-a omorât mama octogenară, după ce a lovit-o de mai multe ori cu un par în cap.

În urmă cu trei ani, un clujean care şi-a ucis, într-un acces de furie, mama de 53 de ani a fost condamnat la închisoare pe viață. Magistraţii au fost impresionaţi de violenţa cu care bărbatul a ucis-o pe femeie folosind un topor şi un cuţit, după o ceartă care a pornit de la bani.

Citește și: Crima de la Brăila: ADN-ul criminalului, găsit sub unghiile dentistei ucise. În ce încăpere și-a dat femeia ultima suflare

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Ruby nu se mai oprește! Imagini interzise cardiacilor cu sexoasa brunetă | FOTO
Fanatik.ro
Cu ce se ocupă fosta soție a lui Ioan Timofte. Silvia Pop a lăsat traiul din România pentru luxul din SUA
Capital.ro
UE pregătește reguli noi la ITP și controalele tehnice în trafic: Aceste măsuri sunt importante pentru România
Playtech.ro
Când intră pensiile în luna iunie 2026. Posibile întârzieri din cauza minivacanței
Adevarul
Filmul tragediei din Bacău, unde un elev s-a înecat și a murit în pauză. Prima ambulanță nu avea medic: „Asistenta se plângea că s-a murdărit”
wowbiz.ro
S-a aflat abia acum! Cine a venit la înmormântarea Alisiei, tânăra ucisă fără milă în Bihor! Tatăl vitreg al fetei în vârstă de 18 ani a spus totul: „Nu i-am interzis să vorbească cu el”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Comunitatea didactică din Bacău este îndoliată. Două învățătoare s-au stins din viață la doar o zi distanță: „Toată școala plânge”
iamsport.ro
Gigi Becali a cerut ”rezolvarea” lui Ilie Bolojan și a fost criticat dur: ”Dacă te bagi în cocină, te mănâncă porcii”
MediaFlux
Vineri, 22 mai, nu se fac ore. Zi liberă pentru elevi
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi