Cristela Georgescu, episod nefericit: „Caut să mă iert, tot timpul o jigneam”

Ce regret are Cristela Georgescu, soția lui Călin Georgescu? Soția fostului candidat la alegerile prezidențiale și-a deschis sufletul la TV, unde a făcut dezvăluiri neștiute despre copilăria sa.
Irina Dumitrescu
24 dec. 2024, 23:48
Cristela Georgescu, episod nefericit:
Soția lui Călin Georgescu și-a oprit temporar activitatea profesională

Cristela Georgescu este originară din Constanța, unde a crescut până a venit la București, pentru a urma studiile universitare la Academia de Studii Economice. Deși părinții săi nu erau de acord la început, ea a decis să rămână în Capitală, deoarece simțea că în Constanța nu avea prea multe oportunități profesionale. În perioada facultății a lucrat ca ghid de limbă engleză pentru a-și câștiga traiul.

Cristela Georgescu, despre copilărie și părinți

„Eu sunt din Constanța, acolo m-am născut, acolo am crescut până am venit la facultate, la București. Am terminat ASE-ul și, spre nemulțumirea la început a părinților mei, am vrut să rămân mai departe la București. Mi-am dat seama ca la Constanța, din punct de vedere profesional, nu puteam să fac mare lucru. Lucram vara ca ghid de limbă engleză, făceam un bănuț cinstit de student și m-am hotărât să rămân la București. Părinții mei, mama a trecut dincolo de aproape 24 de ani, Dumnezeu să o odihnească, a fost coafeză și tatăl meu a fot bobinator pentru televizoare. Întotdeauna mi-au spus să nu-mi fie rușine de und au pornit. Părinții mei au fost simpli muncitori și ei m-au învățat munca cinstită. Sunt muncită, nu moștenită.”, a spus Cristela Georgescu la Realitatea Plus, în Ajunul Crăciunului.

Citește și Cum s-au cunoscut Călin Georgescu și Cristela, de fapt. Momentul care a cucerit-o definitiv: „A ta sunt!”

„Eu atunci (n.r. – în copilărie) am considerat că nu mi-a lipsit nimic. M-am născut înainte de 1989, am 54 de ani și îmi aduc aminte Crăciunul, de exemplu. Închideam ochii și îmi imaginam, era destul de frig, că ninge și e cald și vine Moș Crăciun. Era frumos, aveam zăpadă de Crăciun, eram la Constanța. (…). Pentru mine, mirosul de portocală este mirosul de Crăciun. Copiii nu percep aceste lipsuri așa cum le percep adulții. (…). Lucram cu mama la bucătărie, făceam cornulețe, salată boeuf, nu simțeam că-mi lipsește ceva. Aveam săniuță, pentru mine asta era cel mai important.

Am învățat să fiu cuminte, pentru că știam că asta îi face mândri pe părinții mei, știam că le place să iau note bune, dar am făcut și o groază de nebunii. Sincer, caut să mă iert pentru asta. Este o răutate pe care am facut-o. Aveam în blocul unde locuiam o fetiță cu ochelari pe care tot timpul o jigneam. Înainte de Paști avea o sacoșă cu ouă și venea acasă, eu i-am ținut calea, pe vremea aceea eram și mai solidă, am intimidat-o și ea a scăpat sacoșa cu ouă, se găseaau și foarte greu și nici măcar nu ne-a jignit, nu a plâns și mi-a părut atât de rău! Ani de zile am dăruit ouă oamenilor sărmani.”, a mai declarat soția fostului candidat la alegerile prezidențiale.

Vezi și Cum arăta Cristela Georgescu în tinerețe. Era la fel de frumoasă și elegantă ca acum

DailyBusiness
Sorin Grindeanu: „PNL dă premierul până în 2027. Noi ne ținem de protocol”
Spynews
Gina Chirilă, adevărul dureros despre divorțul de Bogdan Vlădău! Prin ce durere a trecut: "Spartă în bucăți..."
Fanatik.ro
Ce riscă românii care nu vor să renunțe la lemnele de foc. Legea care poate schimba felul în care ne vom încălzi
Capital.ro
UE schimbă legea rutieră în România. Valabilitate diferită la permisul auto. Unii șoferi îl vor schimba la câte 5 ani, alții la 15 ani
Playtech.ro
Cât primește un medic de gardă pe lună în 2025: exemple pentru rezidenți, specialiști și primari
Adevarul
„Ruşii îşi omoară propriii soldaţi”. Cum acționează călăii din armata lui Putin
wowbiz.ro
BREAKING NEWS! Sedativul pe care Ștefania Szabo și l-ar fi injectat înainte să moară ar fi cel care i-a adus sfârșitul și lui Michael Jackson. Ies la iveală NOI detalii absolut ȘOCANTE: „Într-o lună câte 32 de...”
Economica.net
Alertă în România după o mutare "perversă" a Rusiei
kanald.ro
Colegii doctoriței care și-a pierdut viața în camera de gardă fac mărturii sfâșietoare: „Plângea și o simțeam că nu mai poate, a spus că vrea să își dea demisia”
iamsport.ro
Mori de râs! Șumudică e influencer! Vezi cum endorsează un restaurant
MediaFlux
Cresc facturile la încălzire. Cât vor plăti românii de la bloc în noiembrie
stirilekanald.ro
Șocant ce au găsit polițiștii lângă trupul neînsuflețit al doctoriței Ștefania Szabo
substantial.ro
Confidențialitate și profesionalism în activitatea unui detectiv Timișoara