Cristela Georgescu, prima reacție după ce CCR a respins candidatura soțului ei: „Dumnezeu nu rămâne niciodată dator și va ajuta poporul român”

După ce Curtea Constituțională i-a blocat candidatura lui Călin Georgescu, soția acestuia, Cristela, a reacționat.
Irina Dumitrescu
12 mart. 2025, 21:02
Cristela Georgescu, prima reacție după ce CCR a respins candidatura soțului ei:

După ce Curtea Constituțională i-a blocat candidatura lui Călin Georgescu, soția acestuia, Cristela, a reacționat. Într-o postare făcută pe pagina de Facebook, aceasta le-a transmis un mesaj celor care îl susțin pe Călin, citându-l pe Pr. Arsenie Papacioc.

Soția lui Călin Georgescu a făcut trimitere în postare la Postul Mare, susținând că această vreme este una a încercării. Totodată, aceasta a îndemnat la pace și la rugăciune.

Citește și: Jurnalistul britanic Jamie White, asasinat în plină stradă la două zile după ce a scris despre Călin Georgescu. Crima a fost legată de către Alex Jones de George Soroș

Cristela Georgescu: „Toate lucrurile se desfășoară după un plan cu rost dumnezeiesc”

„„Nimic nu este pierdut atât timp cât credinţa este în picioare, cât sufletul nu abdică şi cât capul se ridică din nou.” Pr. Arsenie Papacioc.
Vremea Postului Mare este binecunoscută ca vreme a încercării. Am fi vrut noi oare ieri, 11 martie 2025, iute să ne veselim și să petrecem, uitând că vremea este acum să întețim rugăciunea, să înmulțim jertfa personală, să udăm obrazul, să ne oțelim răbdarea și să ne întărim sufletele reamintindu-ne că „suntem lipsiţi, dar nu deznădăjduiţi, doborâţi, dar nu nimiciţi, prigoniți dar nu părăsiți”?
Dumnezeu nu ramâne niciodată dator și va ajuta poporul român. E nevoie însă să ne facem cu temeinicie și noi partea noastră… Partea de 1%, cea despre care v-am vorbit de multe ori în ultimii 16 ani…
Să ne prindem strâns unii cu alții și noi toți de Mâna Sa. Și astfel uniți, să ne rugăm neîncetat, mai mult ca niciodată. Cu sufletul în pace să credem că toate lucrurile se desfășoară după un plan cu rost dumnezeiesc, în care ”răul” este doar un bine neterminat.
Scrieți în inima voastră împuternicirea asta și rămâneți de partea istoriei către care am fost călăuziți: Dumnezeu este Cel care conduce lumea. El deschide noi orizonturi, nebănuite de mintea omenească si doar El are ultimul cuvânt.”, a scris soția lui Călin Georgescu pe contul său de Facebook.

Citește și: Mario Nawfal, jurnalistul american apropiat al lui Călin Georgescu, compară UE cu Uniunea Sovietică după respingerea candidaturii suveranistului: „Acest lucru este scandalos”

DailyBusiness
Isărescu avertizează: Tensiunile din Orientul Mijlociu cresc riscurile pentru economia României
Spynews
Probleme în Misiunea Artemis II! Ce s-a întâmplat la câteva ore după ce a decolat spre Lună
Fanatik.ro
„M-au făcut maimuță! Am vrut să mă retrag!” Kylian Mbappe, victima rasismului pe Arena Națională din București
Capital.ro
Obligatoriu pentru proprietarii de apartamente și garsoniere. Se transmite notificare și se dă termen de 60 zile
Playtech.ro
Guvernul reduce acciza la motorină cu 30 de bani. Benzinăriile, obligate să limiteze modificările de preț
Adevarul
Șeful Forțelor Navale Române: „Există motive care mă țin noaptea treaz”. Adevărul despre pericolul minelor marine și amenințarea Rusiei
wowbiz.ro
Rezultate autopsie Cristian Staicu. Ce au descoperit legiștii despre moartea medicului din București
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Anchetatorii iau in calcul 3 ipoteze în cazul medicului incendiat în propriul apartament. Apropiații fac dezvăluiri despre ultimele clipe din viața lui
iamsport.ro
BOMBĂ! Gigi Becali a vorbit cu ministrul Radu Miruță despre Steaua: ”A zis că așteaptă o ofertă”
MediaFlux
Candidat surpriză pentru mandatul de președinte al SUA. Cine se pregătește ca să preia Casa Albă
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj