DRAMA IMENSĂ a lui Cristi Borcea. REFUZĂ să mănânce în PUŞCĂRIE

Cristi Borcea, încarcerat la Penitenciarul Poarta Albă, traversează momente dificile. Fostul acţionar al lui Dinamo are probleme mari de sănătate şi, în plus, este devastat de condiţiile inumane din închisoare.
Filip Stan
09 iul. 2014, 06:04
DRAMA IMENSĂ a lui Cristi Borcea. REFUZĂ să mănânce în PUŞCĂRIE

Cristi Borcea a fost internat de urgenta intr-un spital din Constanta, de doua ori in ultimele zile, avand din nou probleme cardiace. Miron Cozma, fostul lider al minerilor, a dezvaluit pentru WOWbiz.ro amanunte cutremuratoare despre conditiile de detentie ale lui Cristi Borcea.

„Eu va spun ca starea de sanatate a lui Cristi Borcea este foarte precara. Ganditi-va ca el a fost dus de urgenta la spitalul din Constanta si nu la cel al penitenciarului, care se afla chiar acolo.

Un om care are problemele cardiace pe care le are el poate sa aiba mari probleme de sanatate acolo, in conditiile in care el sta intr-o celula foarte mica iar, pe timpul verii, caldura este insuportabila. Ai senzatia ca stai intr-un cazan cu apa fiarta. Daca deschizi geamul se face si mai cald.

Nu mai pun la socoteala mirosurile care vin de la toaleta, din incinta celulei. Este groaznic!

In afara de toate astea trebuie sa mai stiti ca Borcea a si slabit foarte mult. Refuza sa manance! Nici acum nu s-a acomodat cu ideea ca este inchis”, a declarat Miron Cozma.

„Daca situatia va continua, s-ar putea intampla, fereasca Dumnezeu, vreo nenorocire!”, a incheiat Miron Cozma.

Cristi Borcea a fost externat, luni seară, de la Spitalul Clinic Judeţean de Urgenţe (SCJU) Constanţa şi reîncarcerat la Penitenciarul Poarta Albă.

Potrivit reprezentanţilor SCJU, în urma investigaţiilor şi a tratamentului de specialitate acordat, Cristi Borcea fiind diagnosticat cu angină pectorală, medicii au stabilit că acesta poate fi externat.

Duminică, Cristi Borcea a ajuns la spitalul judeţean şi a fost internat la Secţia Cardiologie pentru a i se efectua investigaţii amănunţite după ce, sâmbătă seară, a fost transportat de la Penitenciarul Poarta Albă la Unitatea de Primiri Urgenţe a aceluiaşi spital pentru că a acuzat dureri în zona pieptului, după câteva ore fiind dus la penitenciar.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Ce este "Sindromul Grinch" și cum se manifestă. Cum au ajuns mulți români să urască Crăciunul
Fanatik.ro
La trei ani de la moartea marelui fotbalist, soția acestuia a făcut un anunț neașteptat: ”Vorbește din nou cu el”
Capital.ro
Montarea repartitoarelor de căldură. Măsura care se pregătește pentru românii conectați la încălzirea centrală. Când ar putea deveni obligatorie
Playtech.ro
'Mira-m-aș' sau 'miram-aș'? Cum se scrie corect și care este explicația
Adevarul
O fotografie cât o mie de cuvinte, cu Maia Sandu. Detaliul surprins la plecarea din Grecia spre Olanda
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Un ciclon puternic amenință Europa! Cum se va manifesta fenomenul și ce țări vor fi afectate
iamsport.ro
Fostul fotbalist de la FCSB a câștigat 330.000 de euro la pariuri sportive: ”S-a terminat istoria! De atunci nu am mai jucat”
MediaFlux
Taxă pe electrocasnice în Uniunea Europeană. Pe listă intră frigiderele și mașinile de spălat
stirilekanald.ro
VIDEO Dezastru pe autostradă! 13 persoane au murit și peste 150 au fost rănite
TRAGEDIE! A MURIT! Florin Piersic: „Dumnezeu sa te aiba in paza”