Cristian Cioacă, executat silit pentru că nu a plătit despăgubirile familiei Elodiei

Cristian Cioacă ar putea rămâne fără apartamente şi bunuri. Pentru că nu a plătit familiei Elodiei despăgubirile civile de peste 380.000 de euro, poliţistul ar putea fi executat silit. Avocata familiei Ghinescu începe marţi demersurile şi va merge cu actele la executorul judecătoresc, informează România TV.
Iulian Tudor
30 sept. 2014, 06:26
Cristian Cioacă, executat silit pentru că nu a plătit despăgubirile familiei Elodiei

Cristian Cioacă trebuie să plătească despăgubiri civile în valoare de 150.000 de euro mamei Elodiei Ghinescu, 100.000 de euro fratelui Elodiei şi 130.000 de euro fiului său, Patrick. Cristian Cioacă poate fi executat silit având în vedere că sentinţa de condamnare a fost motivată de magistraţii Curţii de Apel din Piteşti.

Citeşte şi CRISTIAN CIOACĂ a cedat nervos: „Mă, vouă nu vă este aşa SCÂRBĂ de voi…” VIDEO

Potrivit ultimei declaraţii de avere, Cristian Cioacă deţine 50% dintr-o garsonieră. Acest imobil a fost achiziţionat cu destinaţie de cabinet de avocatură. În ceea ce priveşte apartamentul cu patru camere în care s-ar fi petrecut oribila crimă, acest apartament este sub sechestru asigurator.

Avocatul familiei Ghinescu, Crina Radu, susţine că Cioacă a înstrăinat toate bunurile Elodiei Ghinescu printre care şi maşina acesteia pe care a vândut-o surorii sale.

Citeşte şi Cum a omorât-o Cristian Cioacă pe Elodia. MOTIVAREA JUDECĂTORILOR

DailyBusiness
SUA introduc testarea pentru deficitul de testosteron în rândul militarilor de peste 30 de ani
Spynews
Scene incredibile în Capitală! Tânăr, surprins încercând să se arunce în fața mașinilor! CAV de la Survivor a intervenit imediat
Fanatik.ro
Câți fani va avea Universitatea Craiova la meciul cu Levski Sofia de pe stadionul „Georgi Asparuhov”. Exclusiv
Capital.ro
Ploi torențiale și vijelii puternice în mai multe regiuni din România. IGSU avertizează că un județ intră sub cod roșu de vreme severă
Playtech.ro
Țara în care tot mai mulți nemţi pleacă pentru salarii mai mari. Spun că o duc mai bine decât în Germania
Adevarul
Paradoxul imobiliar din România: vânzările scad, dar prețurile cresc. Gabriel Biriș: „Ne așteaptă o ajustare de durată, de circa 5 ani”
wowbiz.ro
Dragostea plutește la propriu pe litoral! Doi îndrăgostiți au transformat marea într-o scenă de film romantic. Turiștii prezenți s-au uitat de două ori
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Bani pentru elevii care au obținut media 10 la examenele naționale! Ce sume ar putea primi absolvenții
iamsport.ro
400.000 de euro salariu pentru transferul verii la FCSB. Jucătorul a ajuns deja în România
MediaFlux
Horoscop 22 iulie. Universul schimbă regulile jocului! O zodie dă lovitura, iar alta primește vestea cea mare
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România