Cristian Tudor Popescu: Demisia lui Victor Ponta mă surprinde plăcut

Jurnalistul Cristian Tudor Popescu a spus că demisia premierului Victor Ponta l-a surprins și că acest gest poate fi o apropiere a tânărului Ponta de tinerii care au ieșit în stradă.
Filip Stan
04 nov. 2015, 09:10
Cristian Tudor Popescu: Demisia lui Victor Ponta mă surprinde plăcut

VICTOR PONTA A DEMISIONAT. „Pentru mine este o surpriză demisia lui Victor Ponta, nu mă așteptam, spuneam chiar aseară la Digi24 că după cum îi e felul, după cum a fost până acum ca prim-ministru, adică laș, adică ticălos în atâtea situații… E, acum mă surprinde plăcut acest gest, dincolo de orice combinații politice. Firește că situația lui stătea într-un fir de păr, că era la mâna lui Dragnea, Oprea, dar dincolo de toate astea vreau să iau acest gest totuși ca o apropiere a tânărului Ponta de tinerii care au ieșit în stradă azi-noapte”, a spus Cristian Tudor Popescu la Digi 24 imediat după demisia anunțată a premierului.

Victor Ponta: Îmi depun mandatul de premier. Rezist adversarilor politici, dar niciodată nu mă bat cu oamenii

 

DailyBusiness
Propaganda comunistă prinde pe TikTok. 130 de milioane de vizualizări din doar 200 de postări
Spynews
Un nou femicid, în România! O femeie ar fi fost ucisă de concubinul beat
Fanatik.ro
Prietenul lui Michael Schumacher, mărturisire sfâșietoare! Lovitură cruntă pentru fanii fostului pilot de Formula 1
Capital.ro
Doliu în fotbal. Legenda lui AC Milan a murit: Mâinile sale ca niște „clești” au făcut din Milan un protagonist al numeroaselor victorii
Playtech.ro
Celofan, ciolofan sau ceolofan: cea mai comună greșeală pe care o fac românii. Puțini știu varianta corectă
Adevarul
Aleksandr Dughin, ideologul Kremlinului, reacționează la planul de pace al SUA: „Ucraina va fi a noastră complet în maximum doi ani”
Andreea Bălan a dat vestea bombă! Este știrea momentului în showbiz. Ea și Victor Cornea sunt în culmea fericirii
Economica.net
Cât va creşte euro, ce se va întâmpla cu preţurile, în decembrie şi în 2026
kanald.ro
BURSELE copiilor se vor plăti mai DEVREME în decembrie. Când intră BANII pe card
iamsport.ro
Ion Țiriac acuză că României i-a fost ”furată” o medalie la Jocurile Olimpice: ”Vă demonstrez că a fost manipulată treaba!”
MediaFlux
Drona apărută pe radare de dimineață în Tulcea și Galați, găsită căzută în Vaslui, anunță ministrul Apărării. Ionuț Moșteanu: Nu avea încărcătură explozivă FOTO
stirilekanald.ro
Anunțul momentului pentru români!
substantial.ro
Cum facem diferența între stres, burnout și sindromul de oboseală cronică