Cristian Tudor Popescu, mai dur ca prostestatarul Ceauşescu cu Iohannis: „Mocofanilor, săracilor, prăpădiților, m-am folosit de voi 10 ani”

Gazetarul Cristian Tudor Popescu l-a atacat dur, duminică, pe președinte, după ce le Klaus Iohannis a mers să voteze în primul tur pentru alegerile prezidențiale.
Filip Stan
24 nov. 2024, 12:06
Cristian Tudor Popescu, mai dur ca prostestatarul Ceauşescu cu Iohannis:

Cristian Tudor Popescu, l-a taxat pe actualul președinte pentru lipsa de comunicare după ieșirea de la urne printr-o postare pe Facebook intitulată „Ce tace Iohannis”.

„În aceste alegeri cu grad mare de risc, cum România nu a mai avut din anul 2000, niciun cuvânt de la președintele Iohannis la ieșirea din secția de votare Jean Monnet, București, după ce și-a aranjat paltonul”, a scris jurnalistul.

În opinia sa, lipsa de reacție reprezintă un „mesaj este limpede”.

„Mocofanilor, săracilor, prăpădiților, m-am folosit de voi 10 ani pentru confortul bucilor mele personale, acum puteți să vă duceți dracului, vreau să vă spun că nici nu existați”, a scris Cristian Tudor Popescu.

Alegeri prezidențiale 2024. Românii își aleg duminică președintele. Secțiile de vot se închid la ora 21.00. Peste 2 milioane de români au votat până la ora 11 – UPDATE

Preşedintele Klaus Iohannis i-a îndemnat, duminică, pe români să meargă la vot pentru alegerea noului şef al statului, scrie Agerpres. El a avut un mesaj scurt, după ce jurnaliștii au insistat pentru o declarație.

„Să poftească toţi la vot!”, a răspuns preşedintele Iohannis. Preşedintele Klaus Iohannis a votat duminică, la secţia de votare de la Liceul Jean Monnet, din Bucureşti, el exprimându-şi votul şi la alegerile prezidenţiale, şi la referendumul convocat de primarul Capitalei Nicuşor Dan.

Iohannis a mers la ora 10.00, pentru a vota. El şi-a exercitat dreptul de vot şi la alegerile prezidenţiale, şi la referendumul care are loc în Bucureşti, la iniţiativa primarului Nicuşor Dan.

 

Preşedintele Klaus Iohannis i-a îndemnat, duminică, pe români să meargă la vot pentru alegerea noului şef al statului. El a fost întrebat ce mesaj le transmite românilor, după ce a votat pentru alegerile prezidenţiale şi pentru referendumul din Bucureşti.

„Să poftească toţi la vot!”, a răspuns preşedintele Iohannis.

EXIT POLL ALEGERI PREZIDENŢIALE 2024. Răsturnare de situaţie de la o oră la alta

Peste 18 milioane de români din ţară sunt aşteptaţi, duminică, 24 noiembrie 2024, să-şi exprime opţiunea la primul tur al alegerilor prezidenţiale, pe buletinul de vot regăsindu-se 14 candidaţi. Cele aproape 19.000 de secţii de votare de pe teritoriul României se deschid la ora 7.00 şi se închid la ora 21.00, cu posibilitatea prelungirii până la ora 23:59 pentru cei aflaţi în sediu sau la coadă în afara localului de vot. În străinătate, sunt aproape un milion de români cu drept de vot la acest scrutin. Prima secţie deschisă în afara graniţelor ţării a fost cea din Auckland, Noua Zeelandă, vineri, la ora 1.00.

DailyBusiness
Prognoza meteo 1-6 mai. Temperaturile urcă spre 30°C, urmate de un val de furtuni și răcire brutală!
Spynews
În ciuda imaginilor fierbinți cu ei doi, Bogdan Mocanu se dezice de Iasmina: „Eu sunt un băiat serios”
Bzi.ro
Dezvăluiri emoționante făcute de Andra Măruță: ”M-a luat panica, i-am transmis că sunt însărcinată!”
Fanatik.ro
Cu ce să stropești vița de vie ca să ai struguri parfumați și dulci. Trucul genial folosit chiar și de bunicii noștri
Capital.ro
Cea mai mare actriță pe care românii au pierdut-o. Nu poate fi uitată. A lăsat în urmă o carieră remarcabilă
Playtech.ro
Stațiunea de pe litoralul românesc care va fi revelația verii. A fost ignorată ani la rând, dar acum revine în top
DailyBusiness
Lovitură de proporții în Europa! Pașapoartele care dispar definitiv. UE le-a declarat ilegale
Adevarul
China „evaluează” o propunere de negocieri din partea SUA: „Dacă partea americană nu îşi corectează taxele, înseamnă că este complet ipocrită”
wowbiz.ro
Anunț de ultimă oră despre fiul Ozanei Barabancea, internat la ATI după ce a făcut infarct la 24 de ani: „Acum...” 
Spynews
Andreea Bălan a răbufnit după discursul lui Claudiu Bleonț la adresa fiicei lui de la Premiile Gopo: „Vă dați seama ce face în privat cu familia sa”
Spynews
Imagini rare cu Laura Cosoi și Adela Popescu. Cum arătau cele două în urmă cu 15 ani / FOTO
Evz.ro
Taxa care s-a majorat și impactul resimțit de la 1 mai. Măsura a intrat deja în vigoare
Ego.ro
Donald Trump, înșelat de a doua soție chiar cu garda lui de corp! Detalii halucinante
Prosport.ro
De ce a pozat Corina Ungureanu într-o revistă pentru bărbați
kanald.ro
Vedeta din România care așteaptă primul ei copil, la un an de la divorț! Modul inedit în care le-a dat vestea fanilor
Cancan.ro
Doliu în lumea muzicii! O cântăreață consacrată a murit într-un incendiu cumplit, de 1 Mai
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
Taxă obligatorie pentru șoferi. Se achită câte 91 de lei, cash sau card. Ai timp maxim 48 ore să plătești
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Campioana olimpică se iubeşte cu colega ei, mai tânără cu 8 ani: „Suntem un cuplu!”
stirilekanald.ro
VIDEO Un nou război cumplit stă să înceapă. Premierul unei puteri nucleare a anulat vizita la Putin și a dat ordinul de atac asupra țării vecine!
Meteorologii anunță o lună Mai cum nu a mai fost de mult în România
MediaFlux
Surpriză în cursa pentru Cotroceni: Ce arată cel mai nou sondaj dinaintea alegerilor prezidențiale
Shtiu.ro
Cum se aprinde Lumina Sfântă la Ierusalim? Cum aprinde preotul lumânările fără sursă de foc?
Puterea.ro
Locul din România pe care să nu îl ratezi. Trebuie să ajungi acolo măcar o dată în viață