Cristiano Ronaldo: După ce am ratat Euro 2004, l-am rugat pe Dumnezeu să îmi mai acorde o șansă

Cristiano Ronaldo a vorbit după finala Campionatului European dintre Portugalia și Franța (1-0), meci în urma căruia starul portughez a cucerit primul trofeu  cu echipa națională a țării sale.
Filip Stan
11 iul. 2016, 07:25
Cristiano Ronaldo: După ce am ratat Euro 2004, l-am rugat pe Dumnezeu să îmi mai acorde o șansă

Cristiano Ronaldo a ieşit de pe teren în minutul 25 al finalei EURO 2016, după ce s-a accidentat în urmă unui duel cu Payet. „Sunt foarte, foarte fericit să câştig acest trofeu. Era ceva ce mi-am dorit de mult, din 2004. L-am rugat pe Dumnezeu să îmi mai acorde o şansă.

Citeşte şi Mama lui Ronaldo, reacţie dură după după ce fiul său a fost scos din joc de Payet

Ţara mea merită acest trofeu, jucătorii noştri merită. Din păcate însă, lucrurile nu au mers bine pentru mine, m-am accidentat în primele minute ale finalei, dar mereu am crezut în colegii mei. Au calitate şi abilitate, iar strategia antrenorului nostru a fost câştigătoare. Am bătut Franţa şi sunt bucuros. Acesta este unul dintre cele mai frumoase momente ale carierei mele. Mereu am spus că vreau să câştig un trofeu cu echipa naţională şi să fac istorie. Am reuşit!

Citeşte şi Eder, eroul Portugaliei: Cristiano Ronaldo mi-a spus că voi marca golul victoriei

Le mulţumesc colegilor mei, antrenorului, poporului portughez şi tuturor oamenilor care au venit până aici să ne sprijine. Este un moment unic pentru mine, pentru poporul portughez şi este de neuitat„, a spus Ronaldo după meci.

În urmă cu 12 ani, Cristiano Ronaldo a pierdut finala Euro 2004, jucată împotriva Greciei.

DailyBusiness
Isărescu avertizează: Tensiunile din Orientul Mijlociu cresc riscurile pentru economia României
Spynews
Ce s-a întâmplat cu actorul care l-a interpretat pe Iisus. Blestemul neștiut al acestui rol
Fanatik.ro
Ce avere are, de fapt, Rinat Ahmetov, miliardarul care a venit să-și ia rămas bun de la Mircea Lucescu
Capital.ro
Sprijin pentru persoanele vârstnice. Decizie luată în România. Anunț de la Primărie: Ne pasă, nu sunt singuri
Playtech.ro
Câte minute se fierb ouăle pentru a fi perfecte pe masa de Paște. Cum faci să nu crape
Adevarul
Cine a câștigat și cine a pierdut în negocierea pentru șefii parchetelor. Fost consilier prezidențial: „Putem specula că în pachet au intrat și șefii serviciilor”
wowbiz.ro
Mircea Lucescu este condus pe ultimul drum în Vinerea Mare. Semnificația profundă a zilei în care creștinii își plâng Mântuitorul
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Incident tragic în Joia Mare! Un bărbat și-a pierdut viața în Bihor, după ce utilajul pe care îl conducea a căzut într-o râpă de 7 metri
iamsport.ro
”Dacă nu era Lucescu, Steaua nu câștiga Cupa Campionilor”. Mesajul primit de Florin Prunea, în direct, din partea unui ultras stelist important
MediaFlux
Ultimul meci al marelui Mircea Lucescu s-a încheiat astăzi! Primele imagini de la Cimitirul Bellu FOTO și VIDEO
stirilekanald.ro
Știrea momentului în România!
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj