Cristina Cioran îi ia apărarea lui Alex Dobrescu. Cine a pus drogurile în casa bărbatului: „A avut un prieten foarte bun care i-a făcut această înscenare”

Cristina Cioran, care are doi copii împreună cu Alex Dobrescu, îi ia apărarea bărbatului și spune că ar fi vorba despre o înscenare în cazul dosarului de trafic de droguri în care acesta este implicat.
Filip Stan
11 mart. 2025, 18:44
Cristina Cioran îi ia apărarea lui Alex Dobrescu. Cine a pus drogurile în casa bărbatului: „A avut un prieten foarte bun care i-a făcut această înscenare”
Cristina Cioran îi ia apărarea lui Alex Dobrescu

Cristina Cioran traversează o perioadă dificilă, după ce Alex Dobrescu a fost reținut de poliție. Bărbatul este cercetat într-un dosar de trafic de droguri de mare risc. Vestea a picat ca un trăsnet asupra actriței, mai ales că recent a adus pe lume al doilea copil. Aceasta continuă să creadă în nevinovăția partenerului său, susținând că la mijloc ar fi vorba despre o înscenare.

Citește și: Cum arată interiorul vilei în care trăiește Monica Tatoiu. Vedeta are o colecție impresionantă de tablouri: „Mă leagă de familia mea, de copilăria mea, au valoare emoțională”

La începutul lunii martie, procurorii DIICOT au reținut doi bărbați, în vârstă de 28 și 40 de ani, acuzați de trafic de droguri de mare risc. Unul dintre aceștia este Alex Dobrescu, tatăl copiilor Cristinei Cioran.

Potrivit procurorilor, unul dintre suspecți ar fi procurat, deținut și vândut în mod repetat droguri de mare risc. Ambii suspecți au fost reținuți.

Cristina Cioran susține că Alex Dobrescu ar fi victima unei înscenări. Vedeta spune că situația i-a dat peste cap toate planurile.

„Nu am luat nimic foarte bine, sunt sentimental depășită de situație, pentru că nu mă așteptam să se întâmple treaba aceasta. Clar m-a luat pe nepregătite, ne-a stricat toate planurile, de unde aveam atâta treabă și ne gândiserăm, chiar împreună, să facem foarte multe lucruri, dintr-o dată nu mai facem nimic!”, a explicat ea.

Citește și: Mihai Trăistariu va deveni tată? Artistul a făcut anunțul: „O să fiu perfect și o să mă ocup ca la carte”

Vedeta a decalrat că a vorbit cu Alex Dobrescu, iar acesta ar fi asigurat-o că nu are nicio legătură cu acuzațiile și că ar fi doar o victimă.

„Din câte am înțeles de la el, pentru că am vorbit, a avut un prieten foarte bun care i-a făcut această înscenare, după care o reclamație. Nu știu să spun, sunt dată peste cap de toată povestea aceasta”, a declarat Cristina Cioran, arată Cancan.

DailyBusiness
Ciprian Ciucu, declarație misterioasă în timpul votării: „Nu pot să spun de ce mă bucur”
Spynews
Gheorghe Dincă a ajuns pe mâinile medicilor! Ce a pățit monstrul din Caracal, în penitenciar
Fanatik.ro
Fostul mare sportiv care câștiga 4 dolari pe zi, dar a adunat o avere de 500 de milioane de dolari. Ce a făcut cu banii, de fapt
Capital.ro
Gheorghe Dincă nu mai are scăpare. Ce s-a întâmplat cu monstrul din Caracal: Deținutul era umflat tot
Playtech.ro
„Ți-am zis” vs. „Ți-am spus”. Una dintre variante este greşită, poţi ghici care?
Adevarul
Încrederea ucrainenilor în Zelenski este în scădere. Doar aproximativ 20% ar vota pentru actualul președinte, arată un nou sondaj
wowbiz.ro
Vești de ultimă oră despre starea lui Dan Petrescu. Fiicele lui au venit de urgență în țară: „A slăbit 30 de kilograme”
Economica.net
Cea mai nouă ofertă PPC - Scad preţurile la energie electrică
kanald.ro
Industria în care are loc un val de concedieri. Sute de angajați rămân fără loc de muncă în brag de sărbători
iamsport.ro
FCSB a câștigat lupta cu Rapid: internaționalul român, la un pas de a semna cu campioana! Finanțatorul a anunțat: ”Aproape am bătut palma”
MediaFlux
Facturi mai mari pentru cei care au centrale pe gaz clasice. Cât ajung românii să plătească într-un an
stirilekanald.ro
Anunțul momentului pentru români!
substantial.ro
Ce este tractografia RMN și cum ajută la înțelegerea afecțiunilor neurologice