Cristina Neagu a vorbit despre contractul uriaş semnat cu CSM Bucureşti: „Nu sunt clauze exagerate”

Handbalista Cristina Neagu, transferată recent la CSM Bucureşti, a declarat că a semnat un contract fără clauze exagerate, întrucât banii nu sunt motivul pentru care a decis să revină în ţară.
Filip Stan
22 feb. 2017, 08:46
Cristina Neagu a vorbit despre contractul uriaş semnat cu CSM Bucureşti:

Cristina Neagu s-a transferat la CSM Bucureşti, iar presa scrie că salariul său anual va fi de 300.000 de euro. Este cel mai mare salariu al unui sportiv din România şi, totodată, ea va fi cea mai bine plătită handbalistă din lume. În jurul salariului său s-au născut numeroase polemici, dat fiind că Neagu va fi plătită din bani publici, Primăria Capitalei fiind finanţatoarea CSM Bucureşti.

Am un contract confidenţial, absolut normal, nu sunt clauze exagerate şi nimic ieşit din comun. E un contract bun, banii nu sunt motivul pentru care mă întorc în ţară, am avut oferte foarte bune şi de la alte echipe. CSM nu trebuie să lipsească din Final Four în niciun sezon, acesta este obiectivul normal pentru o campioană a Europei. Îmi doresc foarte tare să câştig Liga Campionilor şi cu o echipă din România.

Eu de fiecare dată am decis cu inima. Am negociat cu CSM în fiecare iarnă, dar am decis de fiecare dată să rămân la Buducnost. Acum e momentul potrivit să mă întorc în ţară, îmi doream foarte mult să joc în Liga Campionilor şi să câştig competiţia cu o echipă românească”, a spus Cristina Neagu la DigiSport.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Mama Mihaelei Rădulescu s-a stins din viață! Vedeta a revenit de urgență în România
Fanatik.ro
Tragedie! Un pilot de curse a murit împreună cu întreaga familie într-un accident aviatic
Capital.ro
Regulă pentru românii care stau la bloc. Fiecare proprietar în parte va plăti. Așa prevede legea!
Playtech.ro
Truc vechi pentru a încălzi caloriferele mai tare. Nu trebuie să umbli la termostat
Adevarul
Cine erau tinerii morți în accidentul din Bacău. Urmau să anunțe de Crăciun că vor avea un copil
wowbiz.ro
Primele imagini cu Mihaela Rădulescu, la capela unde este depus sicriul mamei sale. A venit de la Monaco cu o zi înainte de înmormântare, după un zbor cu întârziere | EXCLUSIV
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Ultimul mesaj postat de Mălina, tânăra de 27 de ani care și-a găsit sfârșitul după ce ar fi căzut de la etajul 7 al unui bloc din Oradea. Era jurnalistă și pasionată de fotografie
iamsport.ro
Bölöni l-a numit ”cel mai bun din Europa” pe fotbalistul Generației de Aur: ”Peste Beckenbauer! Era elegant și eficace”
MediaFlux
Vechime la pensie diferită! Românii care vor avea parte de alt calcul
stirilekanald.ro
Profesoară de 31 de ani, înjunghiată mortal de un elev din clasa a VIII-a! Un copil de numai 4 anișori a rămas acum orfan
DOLIU! A MURIT! PEPE „drum bun printre stele”… vestea a venit ca un trăznet