CSM Bucureşti, EGAL cu Larvik la debutul în grupele principale ale Ligii Campionilor

CSM Bucureşti şi Larvik au terminat la egalitate, vineri, 26-26, într-un meci din grupa principală 2 a Ligii Campionilor.

27 ian. 2017, 18:58

CSM Bucureşti, echipă antrenată de Aurelian Roşca, a salvat un punct după ce în minutul 58 era condusă cu 26-23.

Debutul de meci a fost unul perfect. CSM a condus și cu 4 puncte, însă s-au văzut conduse la pauză, scor 12-13. Repriza secundă a fost controlată de norvegience, care s-au distanțat la 4 puncte. Larvik a condus până în ultimele 30 de secunde ale partidei , când Niombla a reușit să fructifice un contraatac.

Româncele au urcat pe poziția a 5-a în grupa 2 principală, cu 3 puncte acumulate.

CSM Bucureşti – Larvik 26-26 (12-13)

Ungureanu, Grubisic, Iordache – portari; Gullden 7, Curea, Dache, Ayglon 4, Bazaliu, Brădeanu, Torstensson 5, Martin 2, Manea, Niombla 5, Lobach, Mehmedovic 3, Bohme. Amtrenor: Aurelian Roşca.

Toft, Hasanic, Dias Moreschi – portari; Anja Hammerseng-Edin 1, Frafjord, Gro Hammersend-Edin 2, Riegelhuth 5, Johansen, Breistol 4, Lowe, Stange 3, T. Mork 3, Kurtovic 7. Antrenor: Tor Odvar Moen.