CSM Bucureşti – Metz 26-31 (11-14) în prima manşă din „sferturile” Ligii Campionilor. Departe de FINAL FOUR

CSM Bucureşti a pierdut, vineri, meciul cu Metz, scor 26-31 (11-14), din prima manşă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor, miza fiind calificarea în Final Four. Returul este programnat, sâmbătă, 13 aprilie, în Franţa.

05 apr. 2019, 17:16

CSM București a fost învinsă fără drept de apel de Metz. „Tigroaicele” au început foarte slab, fiind conduse cu 6-0. Acesta au încercat să egaleze, dar nu au reușit, iar la pauză scorul a fost 11-14. În repriza a doua, campioana României s-a tot apropiat la un două goluri de Metz, dar adversarele au accelşerat spre final şi s-au impus la cinci goluri.

Pentru CSM Bucureşti au marcat Radicevic 10 goluri, Lekic 9, Lazovic 3, Curea 1, Omoregie 1, Manea 1, Mehmedovic 1.

Celelalte partide din manşa tur a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor se dispută duminică, între Odense HC – Gyor ETO, FTC Budapesta – Rostov Don şi Buducnost – Vipers.

Toate partidele retur vor avea loc în 13 aprilie.