CSM Bucureşti, învinsă la Larvik. Riscă să rateze sferturile de finală din LIGA CAMPIONILOR

CSM București a pierdut, sâmbătă, scor 33-35, meciul din deplasare cu Larvik din etapa a 4-a a Grupelor Principale din EHF Champions League.

25 feb. 2017, 17:28

CSM București a făcut un meci destul de slab, deşi a avut la un moment dat 4-1 și 10-6, însă la pauză scorul avea să fie egal, 18-18. În a doua parte a jocului CSM n-a mai ținut ritmul și a pierdut în cele din urmă.

Dacă în privința calificării aproape că nu mai sunt emoții, campioana Europei trebuia să obțină victoria la Larvik pentru a nu termina grupa pe locul 4.

CSM va întâlni astfel în meciurile eliminatorii pentru accederea în Final Four pe Vardar Skopje, echipa momentului, singura formație care nu a cunoscut înfrângerea în actuala ediție.

CSM Bucureşti mai are de jucat cu Krim, acasă, şi cu Esbjerg, în deplasare.