CSM POLI IAŞI – DINAMO 3-1 în etapa a 21-a din LIGA I. Vezi CLASAMENTUL

CSM POLI IAŞI - DINAMO 3-1. CSM Poli iaşi s-a impus, duminică, pe teren propriu, scor 3-1 cu Dinamo, într-unn meci din etapa a 21-a a Ligii I. Dinamo a deschis scorul şi a terminat meciul în 10, după eliminarea lui Busuladzic în minutul 63.

18 dec. 2016, 20:17

CSM POLI IAŞI – DINAMO 3-1După doar 7 minute de joc, Nistor a executat o lovitură liberă de pe partea stângă, Ceccarelli a reluat cu capul, iar Grahovac a respins, dar balonul a ajuns la Nedelcearu, care a reluat în poartă din câțiva metri. În minutul 25, Nedelcearu l-a fautat pe Bosoi în careu, iar Sebastian Colțescu a dictat lovitură de la 11 metri. Andrei Cristea a restabilit egalitatea. După pauză, Poli a fost echipa mai periculoasă, iar Crețu și Cristea au ratat ocazii importante de a-i aduce pe ieșeni în avantaj. Busuladzic a văzut cartonaș roșu direct în minutul 63, după ce l-a lovit cu talpa în piept pe Crețu. Stelistul împrumutat de Steaua la Poli Iași, Cătălin Ștefănescu, a adus formația antrenată de Eugen Neagoe în avantaj, cu reușita din minutul 72, după o combinație superbă reușită de ieșeni în careul dinamovist. Gheorghe Vasile a dat lovitura de grație „câinilor”, în minutele de prelungire ale meciului, când a trimis în poartă cel de-al doilea penalty acordat Iașiului.

CSM POLI IAŞI – DINAMO 3-1 (1-1)