CSU Craiova – FC Botoşani 1-0 în etapa a 10-a din Liga I. VEZI CLASAMENTUL

CSU Craiova s-a impus, sâmbătă, în fața celor de la FC Botoșani, 1-0, și a ajuns la egalitate de puncte cu liderul Steaua, care are un meci în minus.

24 sept. 2016, 14:32

Meciul a avut un start echilibrat, fără ocazii. Primul moment tensionat a avut loc în minutul 39, când Mihai Bordeianu a fost eliminat, după ce l-a călcat pe Zlatinski. În minutul 43, Băluță a marcat singurul gol al meciului. Craioveanul a profitat de o gafă a defensivei moldovene și a marcat cu un șut de la marginea careului.

În a doua repriză, craiovenii s-au mulțumit cu păstarea rezultatului, iar moldovenii nu au avut puterea de egala.
Cu această victorie, CSU Craiova ajunge la 20 de puncte și este la egalitate cu Steaua, care are un meci în minus. FC Botoșani rămâne pe 4, cu 16 puncte.

CSU Craiova – FC Botoșani 1-0
Băluță 43′  VIDEO

CSU Craiova: Calancea – Briceag, Popov (78 Surugiu), Acka (55 Kelic), Vătăjelu – Zlatinski – Ivan, Gustavo, Băluţă, Nuno Rocha – Măzărache (67 Bancu). Antrenor: Gigi Mulţescu.

FC Botoşani: Iliev – Patache, Miron, Burcă, Muşat – Bordeianu, Barbosa Willie (46 M. Roman), Vaşvari –  I. Fulop, Golofca (75 Herghelegiu), Astafei (55 Elek). Antrenor: Leo Grozavu.