CTP a pus tunurile pe Diana Şoşoacă: „Doamna asta mă şoşochează, e combinaţie de vulgaritate, agresivitate şi prostie”

Gazetarul Cristian Tudor Popescu a avut marţi seară cuvinte grele la adresa senatoarei Diana Şoşoacă.
Filip Stan
20 ian. 2021, 08:34
CTP a pus tunurile pe Diana Şoşoacă:

CTP a izbucnit în stilu-i vulcanic la adresa noilor lideri ai AUR. Diana Şoşoacă este unul dintre politicienii din noul val cu cea mai spectaculoasă ascensiune. Se implică în toate scandalurile momentului, este nelipsită de pe posturile tv de ştiri şi nu ratează niciun subiect de pe agenda importantă a unei zile.

Mai nou, senatoarea AUR a intrat în malaxorul jurnalistului Cristian Tudor Popescu, care a comparat-o cu fostul lider PRM Corneliu Vadim Tudor, mai exact cu caricatura acestuia.

„Doamna asta ma sosocheaza, ma lasa fara replica, asemenea combinatie de vulgaritate, agresivitate si prostie rar am vazut, poate niciodata. Este campioana din acest punct de vedere, este o demna caricatura a lui Corneliu Vadim Tudor”, a spus CTP la Digi 24.

„Am facut un experiment, am postat pe Facebook doua video-uri: unul cu Vadim urland escroaca-somaldoaca-curva dracului, pitica nenorocita si am pus alaturi acestei doamne despre bestiile dracului, nenorocitilor si asa mai departe. Doamna apare exact o caricatura a unei caricaturi a lui Vadim. Am afirmat in noaptea alegerilor. Spuneam ca sunt dincolo de Dragnea, Ponta, sa nu-l uitam pe Ponta care a spus „mandru ca sunt roman”, atunci a inceput nationalismul acesta de grota, nu cu Dragnea.

Inainte de Vadim era ceausismul, de aici s-a tras concluzia in presa ca as fi zis despre astia din AUR ar fi de sorginte comunista. Nu este adevarat, in anii ’70-’80 in Romania sa constituit partidul ceausist, nu avea nicio legatura cu Partidul Comunist. Caracteristicia principala? Nationalism la extrem.

Diana Şoşoacă cere permis de port-armă: „Sunt urmărită peste tot. Dacă am armă, mă apăr singură”

Asta era o caracteristica a comunismului? Deloc, era vorba de internationalism, era chiar o insulta inainte de Ceausescu sa fii nationalist”, a mai spus jurnalistul.

În ultima săptămână, Diana Şoşoacă a declarat, în direct la România TV, că vrea permis de port-armă pentru a se apăra singură în cazul în care este nevoită, că a avut simptome de otrăvire şi că este clar că se doreşte ca ea să fie infectată cu Covid 19. „Sunt pe lista neagră. În țara asta asta, când ești patriot, deja ești în pericol”, a sintetizat Diana Șoșoacă, precizând că vaccinul este unul experimental, motiv pentru care nu se va imuniza împotriva coronavirusului.

 

 

DailyBusiness
George Simion îi cere lui Nicușor Dan să desemneze de urgență un premier și solicită plecarea lui Ilie Bolojan de la Palatul Victoria
Spynews
Cât costă ceasul cu care Dorian Popa a strâns deșeuri în București. A început munca în folosul comunității: ”Mă vede cine trebuie”
Fanatik.ro
Radu Drăgușin merge în Italia pentru vizita medicală! Când ajunge internaționalul român. Update
Capital.ro
Regulă nouă în UE. Mașinile fără aceste cinci sisteme nu vor mai putea fi vândute. Măsura se aplică de azi, 7 iulie
Playtech.ro
Topul școlilor cu cele mai mari medii la Evaluarea Națională 2026. Două colegii împart primul loc
Adevarul
Bryan Johnson, antreprenorul care investește milioane pentru a-și prelungi viața, diagnosticat cu o boală incurabilă
wowbiz.ro
Armin Nicoară, filmat în timp ce încerca să sărute o altă femeie! Saxofonistul s-a ales cu un val de critici: „Să îți fie jenă!”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS O femeie din Tulcea și-a găsit sfârșitul pe o bancă, după ce a fost acroșată de o mașină ajunsă pe trotuar. Șoferul ar fi vrut să evite un alt autoturism
iamsport.ro
Atac dezlănțuit: ”Dacă eram rahatul de Messi, mergeam la mormântul lui Maradona și îi puneam cele 8 Baloane de Aur ale mele acolo!”
MediaFlux
ANAF începe să verifice toate veniturile românilor. Antifrauda a primit undă verde pentru controale
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
Masaj de cuplu la Soul Masaj București: de ce aleg cuplurile experiențe la salon în locul unei seri acasă?