Cui a lăsat Silviu Prigoană averea. În testament scrie foarte clar: „Eu nu îi las nimic”

Silviu Prigoană s-a stins din viață marți, 12 noiembrie, la vârsta de 60 de ani. Afaceristul se afla la un restaurant din Bran, unde lua masa împreună cu alte trei persoane, când i s-a făcut rău și, din păcate, nu a mai putut fi salvat.
Alina Costache
13 nov. 2024, 09:44
Cui a lăsat Silviu Prigoană averea. În testament scrie foarte clar:
Cui a lăsat Silviu Prigoană averea

Silviu Prigoană a acumulat o avere considerabilă de-a lungul anilor, având mai multe afaceri și asociat în zeci de firme. La momentul decesului, avea deschis un împrumut bancar în valoare de peste 2,5 milioane de lei și 5,15 milioane de euro.

Citește și: Silviu Prigoană și-ar fi prevestit moartea. Ce a spus cu puțin timp înainte de a-și pierde viața: „Ca o presimțire”

Cui a lăsat Silviu Prigoană averea

Bunurile deținute de Silviu Prigoană depășeau cu mult valoarea datoriilor sale, având o avere estimată la peste 100 de milioane de euro. Înainte de a muri, acesta a declarat de mai multe ori că întreaga sa avere va reveni celor patru copii, dintre care doi sunt cu Adriana Bahmuțeanu. Soției sale, Mihaela, nu a vrut să îi lase nimic.

Am lăsat totul copiilor. Soției mele poate să-i lase mama și tatăl ei, nu eu”, spunea omul de afaceri, arată Stirileprotv.ro.

Moștenirea include 22 de terenuri cu o suprafață totală de 347.000 de metri pătrați, 21 de imobile, dintre care cel mai valoros se află în Chicago, SUA, cu o estimare de 850.000 de euro. Pe lângă proprietăți, averea cuprinde și obiecte de colecție, precum timbre în valoare de 10.000 de euro, colecții muzicale de 100.000 de euro și ceasuri de lux evaluate la 50.000 de euro.

Prigoană era un om care avea bani mulți, stătea pe o avere de peste 100 de milioane de euro. Și uite cum s-a dus tot. Și emisiunile de la Realitatea TV, și banii, și casele, mașinile, afacerile, tot. Toată lumea vorbea la superlativ despre el. Vezi ce înseamnă dacă a fost băiat bun? Pentru ce nebunia asta?

Lăcomie, fuga după avere, nebunii, certuri… Silviu a plecat cu două lucruri: cele rele pe care le-a făcut și cele bune pe care le-a făcut. Bine nu știu cât a făcut, rele nu prea a făcut. Silviu era atât de deștept încât nimeni nu putea să-l șantajeze. Tot ceea ce făcea era în avantajul lui.

El avea foarte mulți bani cash, nu era o problema pentru el dacă ar fi pierdut o firmă sau două. Avea mulți bani cash. Eu îl știu, dar nu pot să vorbesc foarte mult. El nu era de talia mea, nu vreau să mă laud. Dar Silviu avea foarte mulți bani cash”, a spus Gigi Becali pentru Cancan.ro,

DailyBusiness
Ce a putut să găsească Piedone la câteva restaurante de pe litoral. ANPC le-a suspendat activitatea pe loc: „A înflorit salcâmul în bucătărie”
Spynews
Elena Udrea iese din închisoare! Tribunalul Prahova a respins contestaţia înaintată de Direcţia Naţională Anticorupţie (DNA)
Bzi.ro
Ultima imagine cu Felix Baumgartner înainte de moarte. Ce a scris alături de imagine
Fanatik.ro
Cât trebuie să mănânci, de fapt, la vârsta de 50 de ani. Cele mai bune sfaturi ale unui nutriționist celebru
Capital.ro
Cartea de identitate trebuie schimbată neapărat. Românii sunt obligați. Anunț oficial de la Primărie
Playtech.ro
Cine se bate pe averea de 250 de milioane de euro a lui Felix Baumgartner. Mihaela Rădulescu nu are nicio șansă
DailyBusiness
Ce avere a lăsat Felix Baumgartner. Cine sunt succesorii legali ai iubitului Mihaelei Rădulescu
Adevarul
Israelul publică noi fotografii cu liderul de facto al Hamas. Cum încearcă să se ascundă ultimul comandant de rang înalt rămas în viață
wowbiz.ro
„Noi am fost DRAGOSTE”. Prima reacție a Mihaelei Rădulescu după moartea lui Felix Baumgartner
Spynews
Unde a fost găsită adolescenta de 14 ani, din Brăila, dispărută de aproape o săptămână. Părinții sunt încă în stare de șoc: "Are vânătăi"
Spynews
Sânziana Negru și Ștefan Floroaica și-au amenajat un colț de rai! Cum arată casa străbunicilor, după renovare | VIDEO
Evz.ro
Inflația explodează în România. Avertisment crunt din partea BNR
Ego.ro
Ce au observat experții, la aparițiile fiului cel mic al lui Kate Middleton și al Prințului William
Prosport.ro
Cum arată piscina complexului italian în care s-a prăbușit Felix Baumgartner
kanald.ro
Horoscop săptămânal Thomas Rob pentru 21 - 28 iulie 2025: Se dezlănțuie haosul pentru nativi! Se vor confrunta cu certuri, secrete și despărțiri
Cancan.ro
Mihaela Rădulescu, prima REACȚIE după moartea lui Felix Baumgartner. A postat un mesaj sfâșietor
Playsport.ro
Autopsia lui Felix Baumgartner a fost finalizată. Care a fost, de fapt, ce au descoperit medicii...
Capital.ro
Președintele Nicușor Dan, anunțul serii despre pensii: Eu am spus că a fost o greșeală...
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Imagini spectaculoase cu Nicolae Dică și soția lui, în costum de baie roz, la plajă
stirilekanald.ro
VIDEO Noi detalii despre accidentul în care a murit Felix Baumgartner. Ce i-a adus, de fapt, sfârșitul
Fiica lui Sebastian Burduja a murit la 3 ani
MediaFlux
Vârsta de pensionare crește la 70 de ani! Se va aplica tuturor persoanelor născute după 31 decembrie 1970. Dezbateri privind noua lege într-o țară europeană
Shtiu.ro
CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Hidrocentrala Răstolița renaște după trei decenii de pauză. Ministrul Energiei: „Fac tot ce ţine de mine ca să deblochez situatia”