Cum arată acum celebra „Rontzi”, nepoata lui Mircea Badea. Ana Badea este de o frumusețe rară, cu un chip desprins parcă din poveștile cu zâne

Cu mulți ani în urmă, venirea pe lume a Anei, zisă și "Rontzi", aducea mare bucurie în familia lui Mircea Badea. Nu avea mai mult de 2-3 anișori când unchiul ei o aducea prin emisiunile pe care le realiza ca să o prezinte publicului telespectator. În plus, era aproape tot timpul prezentă în povestirile realizatorului TV.
Irina Dumitrescu
30 ian. 2025, 16:52
Cum arată acum celebra

Micuța cu chip de înger a cucerit iremediabil inimile telespectatorilor. Anii au trecut, iar „Rontzi”, așa cum o poreclea unchiul său, a ajuns o adevărată domnișoară. Anul acesta, în vară, va deveni majoră. Dar trăsăturile angelice i-au rămas aproape neschimbate.

Cum arată Rontzi, nepoata lui Mircea Badea, la 18 ani

Între timp, „Rontzi” a devenit tiktokeriță. Are aproape 5.000 de urmăritori pe contul de TikTok iianaangel și își ține zilnic urmăritorii la curent cu activitățile ei. Adolescenta este pasionată de modă, majoritatea clipurilor de pe TikTok având ca subiect outfiturile pe care le poartă.

@iianaangel 🎀#fashiontiktok #nepobaby #mirceabadea #isabelmarantsneakers #zadigetvoltaire #imjustagirl🎀 #ralphlaurenaesthetic #privateschool #5pasidebine #outfitinspo ♬ AROMA EI – RAVA & IDK

Rontzi și-a pierdut tatăl când avea 11 ani

Din păcate, Ana a avut parte de o adevărată tragedie încă de la o vârstă fragedă. Și-a pierdut tatăl când avea doar 11 ani. Ziaristul Ciprian Chirvasiu a încetat din viață în vara anului 2018, la vârsta de 54 de ani.

Citeste si Mariana Ionescu Căpitănescu, dezvăluiri tulburătoare din perioada copilăriei: „Mă duceam la câmp de când răsărea soarele până apunea. Când mă întorceam, le făceam de mâncare fraților, le spălam hainele”

Ciprian Chirvasiu A lucrat în aproape toate marile redacții din București. A fost, printre altele, editorialist la Adevărul, redactor sef -adjunct la “Saptamana Financiara”, senior editor al saptamanalului “Eurolider”, șef al departamentului “Reportaj” la “Jurnalul Național”, redactor șef-adjunct la “Evenimentul Zilei”, secretar general de redacție la “Ziarul Financiar”.

Cu Naty Badea, mama lui Rontzi, a fost căsătorit doar 2 ani.

Citeste si Trecutul pe care Jador și Bogdan Mocanu l-ar vrea uitat! Dezmăț în Dubai cu două românce celebre. Divele i-au înnebunit pe cei mai râvniți maneliști

DailyBusiness
SUA introduc testarea pentru deficitul de testosteron în rândul militarilor de peste 30 de ani
Spynews
Maria Covașa, ironie fină la adresa lui Dany Boy după ce i-a cunoscut actuala iubită! Fosta concurentă de la Insula Iubirii nu s-a putut abține
Fanatik.ro
Cât costă un pahar de bere pe stadion în România și cum stăm față de Ungaria și Anglia! Comparația care îi va surprinde pe suporteri
Capital.ro
Comisia Europeană a aprobat noi ajutoare pentru agricultură. Fermierii din UE primesc subvenții pentru îngrășăminte
Playtech.ro
Obiectele banale pentru care hoții sparg mașini în Halkidiki și Salonic. Avertismentul poliției pentru turiștii români: ce nu trebuie să lași la vedere
Adevarul
„Cel mai bine păstrat secret din Europa”. Insula spectaculoasă din Italia, alternativa ieftină la Coasta Amalfi
wowbiz.ro
Andreea Ibacka a izbucnit în plâns! Ce a emoționat-o până la lacrimi pe vedetă: „Nu-mi mai e rușine să fiu vulnerabilă”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Astăzi se împlinesc 9 ani de la decesul Denisei Răducu! Incredibil ce a apărut pe pagina regretatei artiste
iamsport.ro
AC Milan vrea să transfere ”perla” SuperLigii! Alte 3 cluburi importante din Europa stau la pândă
MediaFlux
Se închid spitalele! Grevă generală în sănătate
stirilekanald.ro
Femeie lovită de trăsnet când făcea plajă: „Soțul ei...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România