Cum arată Andreea Esca în costum de baie, la 52 de ani. Știrista Pro TV, fotografiată pe o plajă din Grecia

În acest an, Andreea Esca și întreaga familie au petrecut Paștele în Grecia, într-un loc familiar, unde petreceau și în alți ani. De această dată, i-au însoțit și partenerii copiilor, iubitul Alexiei și Laura Giurcanu, iubita lui Aris.
Alina Costache
22 apr. 2025, 16:35
Cum arată Andreea Esca în costum de baie, la 52 de ani. Știrista Pro TV, fotografiată pe o plajă din Grecia
Cum arată Andreea Esca în costum de baie

Andreea Esca este una dintre cele mai apreciate vedeta din România, atât pentru cariera sa jurnalistică, cât și pentru familia frumoasă pe care o are. Cei doi copii, Alexia și Aris sunt foarte activi pe rețelele sociale, însă cu partenerii lor se afișează destul rar, semn că vor să își țină viața privată departe de lumina reflectoarelor.

Andreea Esca, în costum de baie, pe o plajă din Grecia

De Paște, cele trei cupluri s-au relaxat pe malul mării, pe insula Egina, departe de aglomeraţia din Capitală. Andreea Esca a profitat de vremea frumoasă și a făcut plajă în costum de baie, deși rareori alege să se expună atât de mult.

Prezentatoarea de la Pro TV  a purtat un costum de baie verde, din două piese, ca să se bronzeze cât mai mult. Alexia și Laura Giurcanu i-au ținut companie, la fel și ele în costum de baie, în timp ce băieții au stat mai mult la terasă, potrivit imaginilor publicate de Cancan.ro.

Citește și: Există viață și după Mario Fresh. Cum a fost surprinsă Alexia Eram alături de noul iubit. Imaginile din club care o vor înfuria pe Andreea Esca

Andreea Esca a făcut anunțul despre retragerea din televiziune

Andreea Esca, în vârstă de 52 de ani, prezintă știrile de mai bine de trei decenii, are propria revistă, A List Magazine, și experiență la radio, unde a găzduit unul dintre primele podcast-uri din țara noastră, „La Radio cu Andreea Esca”, la Europa FM.

Știrista spune că nu are de gând să se retragă din televiziune, însă i-a trecut prin minte că poate ar vrea să încerce alt tip de format. „Pentru că în acest an împlinesc 30 de ani de Pro TV, pentru că de televiziune mai am încă vreo doi și ceva înainte, nu pot decât să fiu extrem de fericită și să-ți spun sincer, nu-mi vine să cred că se întâmplă asta.

Nu m-am gândit să mă retrag din televiziune, m-am gândit la varianta că poate, la un moment dat, am să fac și altceva în televiziune, un alt tip, poate, de emisiune, de format. Dar deocamdată este un mediu în care mă simt foarte bine, la care mă pricep și cred că fiecare ar trebui să facă în viață ceea ce se pricepe”, a declarat Andreea Esca.

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Vica Blochina, apariție incendiară! Cum arată în lenjerie intimă după ce a slăbit
Fanatik.ro
Misterioasele cutremure în lanț de la Satu Mare și legătura cu Proiectul Corvinus. Investitorul principal, un sponsor al regimului Trump
Capital.ro
Pensionarea anticipată. Avertisment pentru cei care ies mai devreme din câmpul muncii. Ce au descoperit cercetătorii
Playtech.ro
Regiunea din România care intră în topul celor mai bogate regiuni europene. Depășește multe economii occidentale
Adevarul
Ce putere nu ar trebui să aibă niciodată președintele SUA. Avertismentul lui Barack Obama: „Aceasta este linia roșie”
wowbiz.ro
Acuzații explozive în cazul crimei din Bihor! Mesaj dur al mamei elevei ucise în Bihor: „Nu voi lăsa adevărul să rămână ascuns”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
VIDEO Un șofer cu permisul suspendat a ajuns la spital după ce a lovit un sens giratoriu, pe DN1
iamsport.ro
Umilințele la care a fost supus Helmut Duckadam de Steaua și de Gigi Becali: ”A suferit toată viața! Era un băiat extraordinar”
MediaFlux
Alimentele nocive pe care le consumăm dimineața. Nutriționistul Teodor Mălăncioiu, despre pericolul ascuns din granola, iaurturi, smoothie-uri sau produse de patiserie
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi