Cum aşteaptă cei mai bogaţi oameni SFÂRŞITUL LUMII. IMAGINI NEMAIPOMENITE GALERIE FOTO VIDEO

Un antreprenor american a oferit imagini incredibile din interiorul unui buncăr pe care l-a construit special pentru bogătaşii care se tem că sfârşitul lumii este aproape. 
Filip Stan
23 dec. 2014, 15:25
Cum aşteaptă cei mai bogaţi oameni SFÂRŞITUL LUMII. IMAGINI NEMAIPOMENITE GALERIE FOTO VIDEO

Un antreprenor a dat lovitura după ce a transformat o bază de rachete nucleare într-un complex subteran de lux, în mijlocul Americii.

Preţul unui apartament în acest buncăr nu este la îndemâna oricui – costă peste 3 milioane de dolari, potrivit România TV.

Larry Hall a petrecut ani buni proiectând această ascunzătoare de lux destinată milionarilor care se tem că Apocalipsa va lovi, curând, omenirea.

Complexul se află la peste o sută de metri adâncime, în pământ, undeva în Kansas, pe locul unei foste baze de rachete nucleare. Zidurile sunt făcute din beton armat, cu o grosime de peste 3 metri. Iar asta nu e tot. În caz de atac, buncărul este apărat. Este o adevărată fortăreaţă, dispune şi de arme, grenade, nimeni nu va da bătăi de cap celor de aici.

Citeşte şi Previziuni TERIFIANTE pentru anii următori: Ce ne aşteaptă în 2015 şi cât de periculos este 2016

În total, sunt 12 etaje cu apartamente şi facilităţi de lux, la zeci de metri sub pământ. Fiecare nivel are 160 de metri pătraţi care pot găzdui până la 10 oameni. Iar preţul unui apartament este de 3,1 milioane de dolari.

„Acesta este un apartament pentru supravieţuire… Este unul dintre apartamente. Are trei dormitoare, două băi, aceasta este zona unde se ia masa… Pereţii sunt curbaţi, aşa este forma complexului. Acesta este baia cu jacuzzi. Toaletele sunt interesante, poţi regla totul, începând cu temperatura apei. E loc suficient pentru o mulţime de lucruri”, şi-a prezentat antreprenorul apartamentele din buncăr.

Într-un astfel de complex pot trăi 70 de persoane, timp de cinci ani. Buncărul milionarilor are electricitate, apă şi rezerve de alimente pentru o jumătate de deceniu. În plus, dacă vine Apocalipsa, milionarii ascunşi în buncăr au la dispoziţie şi o fermă piscicolă, o piscină şi un spa, un zid pentru căţărări, un poligon de trageri şi un cinematograf.

Acest complex este deja vândut, iar întreprinzătorul american a trecut la treabă şi s-a apucat de un alt buncăr pentru bogătaşi.

DailyBusiness
Poliția Locală București îi avertizează pe șoferi: Nu mai dați bani parcagiilor de ocazie
Spynews
Andreea Popescu a confirmat că a plecat din penthouse-ul lui Rareș Cojoc! Unde locuiește după divorț
Fanatik.ro
Câte operații estetice are Cristi Borcea. Anunțul care-i va surprinde pe mulți: „Eu sunt bărbat asumat!”
Capital.ro
Reguli la bloc privind asociația de proprietari. Situația în care nu te poți delimita legal. Pierzi banii și timpul
Playtech.ro
Câţi bani primesc bucureştenii înapoi dacă nu au avut căldură şi apă caldă în iarna: Termoenergetica a început să deconteze facturile
Adevarul
Profilul șoferului de ridesharing. Cât câștigă, în realitate, un șofer în România
wowbiz.ro
Codruța Filip, în brațele lui Valentin Sanfira. Imaginile emoționante care au făcut înconjurul internetului. Cum au fost surprinși la Sala Palatului, înainte să anunțe divorțul
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Alexandra, o tânără fotbalistă, a încetat din viață la doar 20 de ani: „Cât de mult ne va lipsi..”
iamsport.ro
Prunea și-a văzut fostul jucător în ipostaze intime cu alt bărbat și a rămas șocat: ”Era să cad sub masă! Nu am mai văzut așa ceva niciodată”
MediaFlux
Prognoza meteo 28-29 martie. Frig și ninsori viscolite la munte. Cum va fi vremea în weekend
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj