Cum s-a îngrășat Cristina Bâtlan 20 de kilograme într-o lună: „Mâncatul la restaurant e ușor”

Cristina Bâtlan, în vârstă de 51 de ani, este una dintre cele mai de succes antreprenoare din România. Recent, aceasta a vorbit despre schimbarea prin care a trecut în ultimele luni, acumulând 20 de kilograme.
Alina Costache
06 mart. 2025, 12:51
Cum s-a îngrășat Cristina Bâtlan 20 de kilograme într-o lună:

Cristina Bâtlan, în vârstă de 51 de ani, este una dintre cele mai de succes antreprenoare din România. Recent, aceasta a vorbit despre kilogramele pe care le-a acumulat în ultima vreme.  Fondatoarea brandului Musette este foarte activă pe rețelele sociale și împărtășește multe lucruri cu prietenii virtuali. Printre subiectele pe care le-a abordat pe rețelele de socializare de-a lungul timpului se numără divorțul, trădarea, iubirea, respectul de sine, provocările maternității sau business-ul. Recent însă, aceasta a dat dovadă de o lecție de curaj, publicând în mediul online o serie de fotografii neretușate.

Citește și: Afacerista Cristina Bâtlan, o fană înfocată a machiajului: „Ai succes dacă te machiezi pentru că îți crește încrederea în sine. Practic, ieși din casă cu dreptul”

Cristina Bâtlan: „Slăbitul e un proces destul de lent de la o vârstă”

Cristina Bâtlan, fondatoarea brandului Musette, a postat recent pe rețelele de socializare mai multe poze din Londra, dar și un videoclip în care face o mărturisire demnă de admirație, având un dialog cu una dintre angajatele sale.

„Doamne, am fost în Anglia o lună! Deci, Ioana, m-am îngrășat 20 de kilograme! Unde sunt kilogramele, spune-mi cum e posibil?”.

@cristina.batlan ❤️ #team #teamwork #factory #entrepreneur #femaleentrepreneur #womenownedbusiness #womenoftiktok #business #businesswoman #romania ♬ original sound – Cristina Batlan

Femeia de afaceri a făcut mărturisirea deschis și cu sinceritate. Ulterior, într-un alt videoclip distribuit pe Insta Story, Cristina a mărturisit că schimbările siluetei sale au venit cu atât cu complimente, cât și cu critici, însă nu se lasă afectată.

„De când talia mea este L / XL încep să primesc tot felul de încurajări sau complimente încurajatoare. Nici mie nu îmi place, însă nu am inelul Arabelei să fac o magie. Mâncatul la restaurant e ușor, iar slăbitul e un proces destul de lent de la o vârstă, lucru de care n-am ținut seama până acum. Mulțumesc, știu și eu care este adevărul. Lucrez la asta, urați-mi succes”, a spus femeia de afaceri.

În trecut, antreprenoarea a dezvăluit că mișcarea de dimineață este prioritară pentru ea, asta ajutând-o să aibă o zi bună.

“Mi-e rușine de mine să mă trezesc dimineața și să mă așez doar la o cafea. Fac 2-3 flotări, mișc puțin umerii, fac 2-3 abdomene, trebuie vreo 30 ca să fie eficiente, dar cam așa începe o zi și asta înseamnă că îmi dă încredere și vreau să mențin un corp sănătos. Apoi dacă nu citești în fiecare zi măcar o pagină, ajungi să fii ca în vorba aia: “generația asta nouă scrie mai mult decât citește”, a mai dezvăluit ea.

Citește și: De unde își ia Cristina Bâtlan energia și câte ore lucrează în fiecare zi. „Vreau două ore cu mine pentru că așa m-am obișnuit”

DailyBusiness
CCR: Pensiile speciale ale magistraților vor fi reduse
Spynews
Prima iubire a lui Tzancă Uraganu, Lambada, se tunează! Vrea să îi ia fața Alinei Marymar
Fanatik.ro
Banca din România a semnat și va apărea pe monoposturile din Formula 1. Lovitură uriașă de imagine
Capital.ro
Lege la bloc în România. Proprietarii au interzis chiar în propria locuință. Se obține acord de la vecini și Asociația de Proprietari
Playtech.ro
Cu ce se ocupă acum Nadia Dănciulescu, la 14 ani de la „Frumusețe pe muchie de cuțit”. Viața ei s-a schimbat complet
Adevarul
„Voi deranja interese mari”. Un alt primar din România anunță interzicerea păcănelelor din oraș: „Îmi asum această decizie”
wowbiz.ro
Pensia neîncasată înainte de deces în România. Ce se întâmplă cu banii și cine poate intra în posesia lor
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Incident șocant în Sibiu: Un copil de 11 ani s-a urcat la volan și a strivit-o pe mama lui de un zid
iamsport.ro
”Trăiesc ca noi în epoca lui Ceaușescu!”. Țara importantă din Europa unde ”se moare de foame”. Banciu: ”Salariile sunt mai mari în București, e o catastrofă”
MediaFlux
Putin primește o lovitură din propria sa familie. Este rugat cu lacrimi în ochi să oprească războiul
stirilekanald.ro
(P) Importanța farmacistului în alegerile informate pentru sănătatea inimii
Cercei pentru ținute de seară: Cum să creezi un look sofisticat