Cum scapi de grăsime în funcţie de locul în care e depozitată

Grăsimea de pe abdomen este cea care te incomodează? Sau grăsimea de pe picioare este cu adevărat supărătoare? Iată ce trebuie să faci pentru a scăpa de grăsimea nedorită, în funcţie de locul în care e depozitată!
Iulian Tudor
29 mai 2016, 11:13
Cum scapi de grăsime în funcţie de locul în care e depozitată

Grăsimea de pe abdomen

Stresul şi bacteriile intestinale sunt cele mai comune cauze ale apariţiei grăsimii de pe abdomen. Pentru a scăpa de această grăsime ai face bine să eviţi următoarele alimente: pâine albă, paste, dulciuri, alcool şi citrice. Alimentele precum puiul, peştele şi legumele sunt aliaţii tăi. La capitolul mişcare, plimbările lungi, ori clasele de pilates şi yoga sunt mai mult decât suficiente.

Grăsimea de pe pulpe

Grăsimea de pe pulpe te face să te simţi complexată de picioarele tale şi eviţi să porţi fuste sau rochii? Ei bine, poţi scăpa de ea renunţând la carbohidraţi şi zaharuri cu 3 ore înainte de culcare.

Citește mai mult pe feminis.ro

DailyBusiness
Melania Trump și Putin comunică în legătură cu copiii afectați de război în Ucraina
Spynews
Mark Zuckerberg a anunțat schimbări importante pe Instagram! Toți utilizatorii sunt vizați
Fanatik.ro
Incredibil! Cât costă un singur bloc, cu 100 de apartamente, pe care Dan Șucu îl deține în fața Parcului Herăstrău: „Atât e metrul pătrat acolo”
Capital.ro
25 de ani de pușcărie pentru Călin Georgescu. Se cere arestarea lui. Avocata Ingrid Mocanu a făcut anunțul
Playtech.ro
Cum să păstrezi căldura într-un apartament din bloc vechi fără să dai drumul la calorifer la maximum
Adevarul
Povestea cutremurătoare a celui mai trist geniu al României. Era considerat un al doilea Eminescu și a trăit calvarul sărăciei și al nedreptății
wowbiz.ro
Ți se rupe sufletul! Marele regret cu care Marinela Chelaru a plecat la cele veșnice
Economica.net
Mini-Dacia! Anunţ oficial despre noul "Lăstun Hipster" (FOTO interior/exterior)
Prosport.ro
A renunțat la meserie pentru a face avere din imaginile cu ea: „Am câștigat în 24 de ore mai mult decât în toată cariera”
kanald.ro
Cutremur astăzi în România! În ce zonă s-a produs și ce magnitudine a înregistrat
Cancan.ro
Cauza morții Marinelei Chelaru. Actrița nu a mai respectat sfatul medicilor și a comis două greșeli fatale
iamsport.ro
Jucătorul care ar putea ”dinamita” vestiarul naționalei României: ”E un tip foarte arogant! Nu îl luam, nu merită să fie titular”
MediaFlux
Românii trebuie să-și facă o rezervă de urgență. Avertisment de la Șeful Marelui Stat Major
stirilekanald.ro
Emil Gânj a ieșit din locul în care s-a ascuns. Unde i-au găsit polițiștii urmele
substantial.ro
Când sunt Moșii de toamnă în 2025