CUPA ROMÂNIEI 2019. S-au tras la sorţi optimile de finală, Dinamo îşi întâlneşte coşmarul istoric

Luni, la sediul FRF, a avut loc tragerea la sorţi a meciurilor din optimile de finală ale Cupei României.

30 sept. 2019, 09:02

Se știu optimile de finală ale Cupei României, după tragerea la sorți care a avut loc la Casa Fotbalului.

CS Mioveni – Hermannstadt

Partidele din optimile de finală ale Cupei României se vor disputa într-o singură manșă. În caz de egalitate după 90 de minute de joc se vor juca două reprize de prelungiri a câte 15 minute. Dacă egalitatea persistă, se va trece la executarea loviturilor de departajare.

Meciurile din optimile de finală ale Cupei României vor avea loc în perioada 29-31 octombrie, cu începere de la ora 14.30, cu excepția jocurilor televizate, programul acestora urmând a fi stabilit şi comunicat ulterior pe site-ul FRF.