CUPA ROMÂNIEI. Deţinătoarea trofeului a fost eliminată în 16-imi. Rezultatele şi programul

CUPA ROMÂNIEI. FC Voluntari, deţinătoarea trofeului, a fost eliminată, miercuri, în 16-imile de finală ale Cupei României, fiind învinsă, cu scorul de 1-0 după prelungiri, de Hermannstadt.

25 oct. 2017, 13:42

CUPA ROMÂNIEI. Unicul gol al meciului Hermannstadt-FC Voluntari olul a fost marcat de Răzvan Dîlbea, în minutul 97.

FC Viitorul s-a calificat, miercuri, în optimi, după ce a învins, în deplasare, cu scorul de 4-2, echipa CSM Şcolar Reşiţa. Golurile învingătorilor au fost marcate de Cristian Ene ‘5, ‘7, Alexandru Măţan ’13 şi Ionuţ Vînă ’64. Pentru gazde au înscris Costin ’85  şi  Liuba ‘90+1.

ASA Târgu Mureş a fost învinsă în 16-imi de Unirea Slobozia, scor 4-0. Toate cele patru goluri au fost înscrise de Nelu Bucă (minutele 9, 10, 16 şi 25).

Tot miercuri, CS Afumaţi a acces în optimi după 5-2 cu UTA Arad, Gaz Metan Mediaş a învins cu 2-1 Metaloglobus, Juventus Bucureşti s-a impus cu 2-1 în faţa Daciei Unirea Brăila şi Chindia Târgovişte s-a impus cu 1-0 în meciul cu Academica Clinceni.

Partida ASU Politehnica Timişoara – ACS Poli Timişoara s-a încheiat cu victoria echipei din prima ligă, ACS Poli, cu scorul de 1-0. Meciurile Concordia Chiajna – Astra şi CS Sănătatea Cluj-Napoca – FCSB au loc de asemenea miercuri.

Marţi au acces în optimi CSM Poli Iaşi (2-1 cu FC Argeş), CS Mioveni (4-2 la loviturile de departajare cu ACS Petrolul 52), AS FC Universitatea Cluj (2-1 cu CS Ştiinţa Miroslava) şi CSU Craiova (2-0 cu Sepsi Sfântu Gheorghe).

Meciurile AFC Botoşani – CFR Cluj şi CS Aerostar Bacău – Dinamo se dispută joi.