Cutremur cu magnitudine 5.3 într-o zonă puternic lovită de coronavirus

Institutul Național de Fizică a Pământului (INFP) a anunțat că a avut loc un cutremur cu magnitudinea de 5,5 grade pe scara Richter, în Iran
Filip Stan
27 mart. 2020, 16:16
Cutremur cu magnitudine 5.3 într-o zonă puternic lovită de coronavirus

Un cutremnur cu magnitudinea de 5,5 s-a produs, vineri, la ora 8:40, în Iran, la adâncimea de 21 kilometri. Potrivit INFP, cutremurul s-a produs în apropierea următoarelor oraşe: 128km NE de Bandar Abbas, 224km SE de Sirjan, 257km S de Kerman.

Momentan nu se cunosc informații dacă există victime sau pagube materiale în urma acestui seism. În data de 16 martie a avut loc un seism și mai puternic, în Iran, de 5,7 magnitudine, fiind cel mai puternic seism care a avut loc în această lună.

COVID-19. Iran a intrat în grupul ţărilor cu peste 2.000 de morţi. Record de decese în ultimele 24 de ore

Epidemia noului coronavirus s-a soldat cu încă 122 de decese în ultima zi în Iran, iar bilanţul a crescut cu la 1.934 de morţi în ţară, a anunţat un purtător de cuvânt al Ministerului irianian al Sănătăşii, relatează Reuters. 

Numărul total al cazurilor semnalate de la începutul epidemiei a crescut la 24.811 – cu 1.762 mai multe decât luni.

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Mascotele de la Cupa Mondială au arestat un presupus traficant de droguri! Imaginile au făcut înconjurul lumii. Video
Capital.ro
Ce nu observă mulți cumpărători: ajustări subtile de preț și gramaj mai puțin
Playtech.ro
Cât cheltuie românii la o singură ieșire la mall în 2026. Suma a ajuns la un nou record
Adevarul
Pîslaru: 40% dintre români la vârsta activă nu lucrează - și cel mai greu abia urmează, când se pensionează decrețeii
wowbiz.ro
Ultimele imagini cu saxofonistul Memiș Selciuc în viață! Ce a apucat să spună înainte să se prăbușească: „Cine știe când…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Carnagiu pe autostrada M1 din Ungaria. Opt persoane și-au pierdut viața după ce un șofer ar fi adormit la volan, iar un microbuz s-a lovit de un convoi
iamsport.ro
Nu Hagi, Balaci sau Dobrin! Liță Dumitru, fără echivoc: ”El a fost cel mai mare fotbalist pe care l-a avut România. Valoare mare de tot”
MediaFlux
Horoscopul weekendului 13–14 iunie 2026. Ce rezervă astrele pentru fiecare zodie
stirilekanald.ro
VIDEO PNL a decis să nu susțină guvernul Tomac. Ilie Bolojan: „Nu are puterea să continue reformele necesare”
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți