Dana Budeanu, mesaj pentru politicieni după violențele de la BEC: „Voi ați format adunăturile astea de neterminați și maidanezi”

Dana Budenu a transmis un mesaj tranșant în urma incidentelor de la BEC provocate de susținătorii lui Călin Georgescu, adresându-se clasei politice din România, pe care o consideră vinovată de această situație.
Filip Stan
10 mart. 2025, 16:24
Dana Budeanu, mesaj pentru politicieni după violențele de la BEC: „Voi ați format adunăturile astea de neterminați și maidanezi”
Dana Budeanu, mesaj nervos după violențele de la BEC

Duminică seara, în centrul Capitalei, după ce Biroul Electoral Central (BEC) a respins candidatura lui Călin Gerogescu la alegerile prezidențiale, au avut loc un protest violent în timpul căruia mai multe persoane au fost rănite.

Susținătorii acestuia au manifestat violent, aruncând cu obiecte în jandarmi, răsturnând mașini, spărgând feronerie, folosind petarde și dând foc în diverse locații.

Dana Budeanu a transmis un mesaj după protestul de la BEC, atacând toată clasa politică:

România nu este un maidan și nu este maidanul vostru! Dacă n-ați fost în stare să vă faceți un sanchi anti sistem din niște unii de Domane ajută, duceți-vă drecu acasă!

Ăștia sunteți voi, nu noi! Voi ați format adunăturile astea de neterminați și maidanezi! Când vă uitați în oglindă, ăștia sunteți! Majoritatea românilor sunt oameni care muncesc, care trăiesc în credință, care au dus țara pe umeri, nu de acum, de când lumea!”, a scris Dana Budeanu.

Citește și: Augustin Zegrean, fostul președinte al CCR, despre decizia BEC de a respinge candidatura lui Călin Georgescu: „Mi se pare că este exagerată”

În cadrul postării, cretoarea de modă a criticat actuala generație pentru lipsa de valori, făcând o comparație cu vechile generații.

„Sunt și părinții voștri, nesimțiților! Oameni care au fost la școală, care au construit ceva, care aveau rușine, care se bucurau de orice! Noi așa am crescut!

Îmi este rușine să le explic părinților mei cum am ajuns să trăim mizeria asta! Noi ne-am născut când serviciile însemnau niște doxe, niște șmecheri care stăteau la mese cu omologii din lume! Voi ce ați făcut? Haur și USR! Sunteți o rușine pentru azi!”, a mai continuat aceasta.

Vedeta a susținut că protestatarii reprezintă o dezamăgire pentru ea, considerând că țara a fost controlată de niște persoane fără valoare.

„PS: Sunt singura voce din România, care de 10 ani am luptat ca instituțiile de forță ale statului să fie respectate, am urlat și rugat să se incrimineze atacul și, în general, publicarea de către presa maidaneză a informațiilor de siguranță națională! Singura!

Ați stat ca niște fătălăi ani de zile și ați permis unor gunoi să decredibilizeze structurile statului! Toate! Pentru mine azi sunteți o dezamăgire… Cum să lași o țară să fie flegma de niște gunoi?”, a încheiat creatoarea de modă.

Citește și: Parlamentari AUR, prezenți la protestul violent de la sediul BEC după respingerea candidaturii lui Călin Georgescu. Tiberiu Claudiu Barstan: Am fost în calitate de cetăţean român, nu am instigat pe nimeni

DailyBusiness
Poliția Locală București îi avertizează pe șoferi: Nu mai dați bani parcagiilor de ocazie
Spynews
Andreea Popescu a confirmat că a plecat din penthouse-ul lui Rareș Cojoc! Unde locuiește după divorț
Fanatik.ro
Gigi Becali, furios pe Mircea Lucescu după înfrângerea României: “Bagă-l pe Baiaram! Patru schimbări trebuiau făcute la pauză cu turcii ăștia de 2 lei!”
Capital.ro
Se schimbă ora în România. În ce zi se dau ceasurile înainte cu o oră. Are efecte ascunse asupra organismului
Playtech.ro
Doar 13 țări din lume mai au aer curat şi trei dintre ele se află în Europa. Cum stă România la acest capitol
Adevarul
Ordonanța invizibilă de combatere a creșterii prețurilor la carburanți: „Scade riscul penuriei, dar efectele sunt inexistente”
wowbiz.ro
Codruța Filip, „săgeată” pentru Valentin Sanfira? Mesajul cu subînțeles postat de artistă după ce a confirmat divorțul: „Nimeni nu joacă mai bine rolul de victimă”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O familie și-a găsit sfârșitul după ce a mâncat același mic-dejun. Cum s-a petrecut tragedia
iamsport.ro
Legenda Stelei acuză că un coleg al său a fost ”lucrat” pentru a i se face loc lui Gică Hagi: ”Întrebați-l pe Iordănescu!”
MediaFlux
Iranul pregătește bomba nucleară. Răsturnare de situație în războiul din Orientul Mijlociu
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj