Daniel Dobre vorbeşte în premieră despre relaţia cu Simona Halep. De ce acceptă ieşirile nervoase ale campioanei de la Wimbledon 2019

Daniel Dobre a vorbit pentru prima dată despre relaţia pe care o are cu Simona Halep, după ce în mai multe meciuri au existat şi momente tensionate între cei doi.
Filip Stan
17 iul. 2019, 06:25
Daniel Dobre vorbeşte în premieră despre relaţia cu Simona Halep. De ce acceptă ieşirile nervoase ale campioanei de la Wimbledon 2019

Daniel Dobre a declarat ca reactiile nervoase pe care Simona Halep le are uneori la adresa lojei sunt firesti in tenis si ca nu intelege anumite comentarii din presa.

Simona Halep dă o nouă lovitură financiară. Câţi bani a încasat de la Nike pentru victoria de la Wimbledon 2019

„Are momente in care se descurca mereu singura, dar si momente cand are nevoie de loja, de sustinere. Simte ca are nevoie sa isi ia energia astfel. Dar oamenii nu inteleg asta. Au aparut articole ca cere de la sclavii ei sa aplaude. Ea se uita sa caute un sprijin! Si tu ce zici? „Nu, ma, nu fac asta ca altfel sunt sclavul ei!”. Eu nu sunt sclavul Simonei si nici nu voi fi niciodata. Lucrurile pe care le fac, le fac pentru jucatori”, a spus Daniel Dobre la Marius Tuca Show.

MOTIVUL INCREDIBIL pentru care Novak Djokovic nu a invitat-o pe Simona Halep la TRADIŢIONALUL DANS de la BALUL CAMPIONILOR

Daniel Dobre a mentionat ca este nemultumit de faptul ca simte ca nu este respectat: „Cea mai mare problema pe care o am este ca jurnalistii vorbesc fara sa se documenteze. Pe mine nu ma defineste faptul ca am fost la Wimbledon. Ca sa ajung acolo, am avut campioni europeni in Turcia, in Germania. Am avut un club, am luat fete de la 16 ani de la zero si le-am dus in top 200. Am facut ceva ca sa ajung aici si am ajuns pe baza unor rezultate si experiente. Pe mine ma respecta jucatorii si tu vii ca jurnalist si spui ca sunt un nimeni si o panarama?”.

S-A AFLAT! Cine este tânărul care i-a fost alături Simonei Halep la Wimbledon. „Când îmi place cineva, încerc să păstrez acea presoană”

Daniel Dobre a reluat colaborarea cu Simona Halep in luna martie, la turneul de la Miami. Sub comanda lui, fostul lider WTA a castigat turneul de la Wimbledon 2019.

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Ultimele imagini cu femeia dispărută după o intervenție chirurgicală! Doi bărbați au târât-o pe jos
Fanatik.ro
Cadou de nuntă incredibil primit de Marius Baciu, noul antrenor al lui FCSB, de la Gigi Becali! S-a întâmplat la 4 zile de la eveniment
Capital.ro
Se schimbă oficial examenul pentru permis auto. Unii șoferi scapă de proba teoretică la categoriile A și B
Playtech.ro
Ce înseamnă „averse” în prognoza meteo și cu ce diferă de ploaia obișnuită. Vreme instabilă până la finalul lunii mai
Adevarul
TVA de 11% la locuințele noi. Proiectul care schimbă regulile în imobiliare și criteriul eliminatoriu pentru prima casă
wowbiz.ro
EXCLUSIV | Dovada că Andreea Bălan și Petrișor Ruge nu mai colaborează! Imaginile care nu mint. Cu cine l-a înlocuit artista
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Tir făcut bucăți pe un drum din Republica Moldova. Doi români și-au pierdut viața în urma accidentului violent
iamsport.ro
Ilie Dumitrescu, atacat de un fost colaborator: ”Nu trebuia să aleagă FRF. A făcut un gest mârșav și laș”
MediaFlux
Maia Sandu se implică în scandalul de la Eurovision. Mesaj pentru Alexandra Căpitănescu
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi