David Popovici, medalie de aur şi record naţional la CN în bazin scurt de la Otopeni. Când va mai concura

David Popovici, legitimat la CS Dinamo, a câştigat, joi, medalia de aur în proba de 100 m liber din cadrul Campionatului Naţional în bazin scurt, competiţie care se desfăşoară la Otopeni.

10 nov. 2022, 20:47

David Popovici, medalie de aur şi record naţional la CN în bazin scurt de la Otopeni. David Popovici a încheiat proba cu timpul 46.62, un record naţional. Pe locul doi s-a clasat Andrei Ungur (CSM Braşov), cu timpul 48.42, iar pe trei a terminat Patrick Sebastian Dinu (CS Farul Constanţa), cu timpul 48.62.

Citeşte şi: David Popovici, interviu pentru presa americană: „Vreau să fiu cel mai bun înotător al tuturor timpurilor. Sunt dispus să muncesc din greu, dar cu cap”

David Popovici va mai concura la Otopeni în probele de 200 m liber (vineri), 100 m mixt (sâmbătă) şi 400 m liber (duminică).

Citeşte şi: Ea este iubita lui David Popovici? Taisia este elevă la acelaşi liceu cu sportivul