De ce bărbaţii gay pot „agăţa” mai multe femei decât heterosexualii

Nimeni nu spune ca barbatii heterosexuali ar trebui sa-si insuseasca perspectiva "gay" asupra vietii, dar exista anumite aspecte in care chiar ar avea se sa invete de la barbatii homosexuali, mai ales in ceea ce priveste "agatatul" femeilor.
Alina Costache
11 aug. 2014, 04:37
De ce bărbaţii gay pot

Femeile sunt, deseori, mai deschise in fata barbatilor gay decat in fata celor heterosexuali. De aici, barbatii „straight” ar trebui sa-si ridice niste semne de intrebare, principalul fiind: de ce ii prefera pe cei homosexuali in detrimentul celor hetero?

Ei bine, nu tine neaparat de preferinte, insa, intr-adevar, femeilor le este mai usor de discutat cu gay-i pentru ca – 1 – nu reprezinta niciun fel de „pericol”, putand avea o conversatie cu ei pentru ca sigur nu o sa le dezbrace din priviri, – 2- stiu sa empatizeze si sa asculte, ceea ce adesea reprezenatilor sexului tare si hetero le lipseste.
Iata cateva lucruri pe care barbatii hetero le pot invata de la gay in materie de „vrajit” femei!

Continuarea pe Lyla.ro

DailyBusiness
Dorian Popa, condamnat la închisoare cu suspendare după ce a fost prins drogat la volan în 2023
Spynews
Francisca și Tj Miles vor deveni părinți! Primele imagini cu burtica de graviduță a artistei | VIDEO
Fanatik.ro
Câți copii are, de fapt, Gabi Tamaș. Fostul jucător participă la Asia Express alături de Dan Alexa
Capital.ro
Dezvăluiri din dosarul lui Călin Georgescu. Au existat negocieri directe cu Rusia. Procurorul General: Există dovezi
Playtech.ro
Cum să gătești ceapa de două ori mai repede și cu o aromă mult mai intensă. Oamenii de știință spun ca ai nevoie de un singur ingredient
Adevarul
Lupul care a înfiorat un sat ascuns în munți, răpus de o femeie. „Era ceva necurat cu el. Avea trăsături de om”
wowbiz.ro
Doliu imens în lumea manelelor! A murit Ionuț Americanu. Cornelia, dansatoarea maneliștilor, a făcut publică vestea tristă
Economica.net
Când se schimbă banii în România?
Prosport.ro
FOTO. Mădălina Ghenea, pur și simplu superbă într-o ținută sumară
kanald.ro
Românii nu vor mai putea să circule pe Transfăgărășan dacă nu achită taxa de acces
Cancan.ro
Cum își 'negociază' Toto Dumitrescu pedeapsa, după 6 ore de audieri. Imagini cu fiul lui Ilie Dumitrescu în custodia Poliției!
iamsport.ro
A doborât recordul mondial, însă nu l-a impresionat pe Radu Banciu: ”Ăla e numărul 1”
MediaFlux
ANAF nu iartă pe nimeni. Fiscul cere ajutorul oamenilor ca să facă rost de bani
stirilekanald.ro
Destin negru pentru doi tineri care se iubeau încă din copilărie. Ambii parteneri s-au sinucis, după o eroare a poliției
substantial.ro
O noua tragedie zguduie România. Accident îngrozitor